Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Vlasový olej Weleda

Recenze: Vlasový olej Weleda Ať už vás trápí nadměrné padání vlasů, neustále se škrábete, lupy ne a ne odejít nebo se vám konečky třepí jako pampeliškové chmýří, rozmarýnový vlasový olej od Weledy by mohl být trefou do černého.
Karolína Kinclová
5,0 5
9

Recenze: Vlasový olej Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Stále se potkávám s lidmi, kteří se vyděsí nad představou, že by si měli dát olej do vlasů. A na vlasovou pokožku - no, to už vůbec ne! Vždyť se celý život snažíme ty vlasy nějak odmastit, dát si do nich olej je tedy docela kontraproduktivní. A tak si vlasy odmašťujeme a odmašťujeme, až nám z velké části vyschnou, pokožka na hlavě svědí, sem tam se objeví ještě svědivější červený flíček, nemluvě o tom nevzhledném bílém poprašku, co se některým čas od času objeví na ramenou. A konečky vlasů? Je přeci normální, že se do dvou měsíců od návštěvy drahého kadeřníka třepí a lámou. Takže si vlasy včetně vlasové pokožky odmastíme, uchopíme fén, dosušíme horkým vzduchem a pár z nás pokračuje žehličkou či kulmou. Ochranné přípravky používáme minimálně, protože jak si pokožku stále přesušujeme a nevracíme jí potřebnou péči, vlasy nějak prořídly, rostou slabé a tenké a cokoliv do nich dáme navíc, tak je akorát zatíží.

Připravte se na pochvaly

Nevidíte východisko? Možná je na čase dát těm olejům přeci jenom šanci. A dobrá zpráva je, že ztotožňujete-li se s většinou trápení, jež jsem zmínila výše, švýcarská firma Weleda namíchala doslova zázračný elixír na většinu z těchto problémů. Vlasový olej s rozmarýnem od Weledy má mírně hutnější konzistenci s bylinkovým aroma, které z vašich vlasů udělá doslova bylinkovou zahrádku, tedy ne že by vám z hlavy vyrašilo luční kvítí, ale budete tak alespoň vonět. Navíc elixír z vašich vlasů udělá lví hřívu plnou života, obohatí ji o potřebné minerály, vitaminy, navrátí sílu, pevnost a lesk. Taky s popraškem na ramenou se můžete rozloučit a pomalu se začít připravovat na pochvaly a opěvy, neboť vašemu okolí to prostě nedá a budou se vás ptát, jestli jste byli u kadeřníka nebo máte novou barvu. Ne, že by pochvaly byly to hlavní, ale snad se shodneme na tom, že je příjemné, když vám konečně někdo po dlouhém boji se svědivou pokožkou, padajícími vlasy a roztřepenými váš účes pochválí, neboť znovu nabyl zdraví a života.

Arašídy na vlasy?

Tento vlasový olej je stoprocentně přírodní - žádný emulgátor, chemický konzervant, umělá parfemace ani barviva. Jako základ má blahodárný a poměrně nevšední olej z podzemnice olejné, tedy z arašídů, jenž je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, vitamin E, bílkoviny a minerály. Na vlasovém vláknu i pokožce vytváří ochrannou vrstvu, případná tepelná úprava vlas nepoškodí a pokožka se nepřesuší, jako bonus chrání před působením volných radikálů, které mohou zapříčinit nadměrné vypadávání nebo zvýšenou lámavost vlasů. Olej z podzemnice olejné navíc usnadňuje vstřebatelnost dalších složek do pokožky, což u tohoto vlasového oleje přijde velmi vhod vzhledem k obsaženým extraktům a esenciálním olejům. Na druhém místě ve složení najdeme extrakt z jetele lučního, který vlas posiluje, pomáhá zbavit lupů a už od pradávna se používá jako léčivka na lupénku i ekzém. V neposlední řadě narazíme na extrakt z kořene lopuchu většího, který se postará o navracení hustých pevných vlasů, neboť značně posiluje a stimuluje vlasové folikuly a to dokonce i ty, kde se vlasový kořínek vytratil a vlas tak v místě, kde jsme ho už dlouho neviděli, může znovu začít růst. A obsažený rozmarýn je hotový zázrak přírody proti padání vlasů.

Olej i na mastné

Jak se říká, že je něco balzám na duši, toto je balzám na vlasy - doslova! Ano, je vhodnější na sušší typ vlasů (rozhodně efekt bude na takových vlasech nejviditelnější a nejrychlejší), ale já sama mám mastnější a s trochou opatrnosti udělá službu na výbornou. S tímto rozmarýnovým olejem se pravidelně kamarádím už několik týdnů, tak si dovolím prohlásit, že vlasový olej od Weledy je naprosto perfektní i do mastnějších vlasů a to jak na pokožku, tak i do konečků. Ať máte tedy mastnější nebo sušší vlasy (a vlasovou pokožku), vhod přijde všem. Chcete-li vlasy ochránit před poničením, vysušením, lámáním či třepením konečků, do délky mokrých vlasů po umytí vmasírujte menší množství (osobně si do dlaně nakapu tak dvě kapky) a upravte běžným způsobem, akorát už bez stresu, neboť si můžete být jisti, že vlas je ochráněn a neponičí se. Ba naopak, olej vlas zacelí a uhladí, čímž mu dodá lesk a pevnost.

Slastná masáž hlavy

Chcete-li ale větší regeneraci a svým vlasům dopřát trochu toho luxusu a intenzivnější výživy, odlijte si přibližně jednu lžíci oleje do mističky, dejte ji třeba na topení, aby se olej mírně zahřál, to usnadní manipulaci, navíc není snad nic příjemnějšího než si vmasírovávat nahřátý olej do vlasové pokožky (šťastlivcům může masáž provést jejich protějšek :). Masírujte alespoň 5 minut, tím se pokožka prokrví a nová krev tak sama přinese nové živiny, které podpoří kvalitu vlasů a jejich růst. Zabalte do ručníku a nechte působit alespoň třicet minut, ideálně celou noc, ráno si pak vlasy umyjte běžným způsobem. Osobně si tuto slast dopřávám jednou týdně, přinejhorším jednou za dva týdny. A musím uznat, že vlasy mi vážně přestaly padat, rozhodně se nezdravé množství vypadaných vlasů zredukovalo na zdravé množství a na co musím apelovat, je kvalita vlasů - jednoduše řečeno, jsou konečně zdravé: nové vlasy se začínají ukazovat, červené flíčky, které mi znepříjemňovaly život, vzaly do zajetí a pokožka je rozhodně hydratovanější a vyživená. Vlasy se mi nemastí více, jak by tedy někteří očekávali, ale chce si to dát pozor na množství, pokud si olej dáváte pouze do konců, zvláště u těch jemnějších vlasů platí, že někdy méně je více.

Související produkt
Vlasový olej 50 ml
Weleda / 314 Kč
Revitalizační vlasový olej pečuje o poškozené vlasy i vlasovou pokožku, dodává potřebné živiny i vitaminy a zároveň v pokožce uzamyká potřebnou hydrataci. Kombinace rostlinných olejů vlasy vyživuje.
Detail produktu