Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Salát s červeným pomerančem pro posílení imunity

Salát s červeným pomerančem pro posílení imunity Posilujte imunitu a zkuste tento zdravý a chutný salát.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
4

Salát s červeným pomerančem pro posílení imunity zdroj: biooo.cz

V těchto chladných dnech raději jíme teplá jídla než zeleninové saláty, ale občas je žádoucí přidat salát do svého menu i v zimě. Obzvlášť když je v našich obchodech sezóna červených pomerančů. Navíc v době, kdy všude lítají viry a bacily a hledají si svoji oběť, je dobré posílit svou imunitu vyváženou stravou a třeba i správně namíchaným salátem. Jeden tip na velice zdravý salát mám pro vás dnes. U nás doma je velmi oblíbený a moc dobře chutná. Navíc je zdraví prospěšný.

Pro vylepšení chuti můžete do salátu přidat nějaký dobrý sýr. Takto doplníme kalorie, abychom nebyli hned hladoví, jak se nám to občas může stát a díky tomu se salátům také často vyhýbáme. Ale teď když má naše imunita spoustu práce s tím, aby nás ochránila, můžeme ji my na oplátku pomoci tím, že odlehčíme alespoň trávicímu traktu. Pokud salát zvolíte jako formu detoxikace či lehké diety, raději jakýkoliv sýr vynechte a dopřejte si jen vitaminy a minerály, které vám poskytne tato kombinace zeleniny a ovoce.

Co potřebujeme

  • Červený pomeranč - bohatý na antokyanidin - barvivo, které funguje jako antioxidant, chrání před volnými radikály a zvyšuje odolnost organismu. Jako alternativu můžete použít i grapefruit s červenou dužinou.
  • Rukola - bohatá na vitamíny a minerály, podporuje imunitní systém, detoxikuje organismus a má silné protizánětlivé účinky.
  • Červená cibule - je bohatá na sloučeniny síry a chrání tělo před rakovinou, zvyšuje produkci inzulinu, chrání proti bakteriím a udržuje správnou hladinu cholesterolu v krvi.
  • Olivy - obsahují vitaminy A a E spolu s minerály jako železo, vápník, hořčík a draslík.
  • Balkánský sýr - skvěle doplní a zvýrazní chuť.

Salát s červeným pomerančem pro posílení imunity

Zálivka z 4 ingrediencí

  • sůl
  • pepř
  • slunečnicový olej
  • šťáva z půlky pomeranče

Jednoduchý postup

Na lůžko z rukoly a cibule naaranžujte oloupané půlměsíčky červeného pomeranče, olivy a posypejte balkánským sýrem v množství podle vaší chuti. V misce si namíchejte zálivku, kterou salát zhusta polijte, můžete ještě dosolit a dopepřit.

Takovýto salát je přímo vitaminovou bombou a dopingem do náročných zimních dnů a taky zpestřením našeho jídelníčku. Tak dobrou chuť a na zdraví!

Související produkt
Reishi 100 g
Naturalis / 418 Kč
Reishi je v Asii často nazývána „elixírem dlouhověkosti". Přispívá k přirozené obranyschopnosti.
Detail produktu