Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Únor - jak nás oslabuje, nebo posiluje?

zdroj:

Z pohledu tradiční čínské medicíny jsou v únoru nejcitlivější ledviny. Disharmonie ledvin, jakožto jednoho z našich nejdůležitějších orgánů, nás může pořádně rozladit. Musíme se pečlivě chránit před chladem, zimou a vlhkem, které na nás v tomto období číhají na každém kroku. Proč ale ledvinám věnovat takovou péči a co konkrétně pro ně můžeme udělat?

Jak poznám, že mám slabé ledviny?

Hlavní funkcí ledvin je filtrace krve, tělních tekutin a následné vyloučení zachycených nepotřebných látek z těla ven. Pokud správně nepracují, nemohou nás dostatečně zbavovat toxinů a naše tělo pak nefunguje jak má. To se projevuje hned několika způsoby. Jsme hodně unavení, zesláblí a chybí nám vitalita. Častý pocit zimy a studené ruce i nohy doprovází bolest v kříži a celé bederní oblasti. Mohou se přidat i potíže pohlavních orgánů. 

JEDEN POHLED STAČÍ

Slabost ledvin se může projevovat i váčky, nebo tmavými kruhy pod očima. Dalším příznakem oslabení ledvin jsou lámavé, suché a často vypadávající vlasy nebo problémy se sluchem. Pokud se cítíme celkově bez energie, slabí psychicky i fyzicky, máme slabou vůli i sebevědomí, je nejvyšší čas své ledviny posílit a znovu se vrátit do své síly. 

Co dalšího ovlivňuje ledviny?

V duševní sféře se vztahy (partnerské ale i jiné) odráží na zdraví a síle našich ledvin. Velmi je oslabuje chlad, který cítíme jako fyzický pocit, ale také nezájem, odmítnutí, smutek nebo různé druhy strachů. Zde je třeba se obklopit podporujícím a láskyplným prostředím. Ledviny jsou celkově s emocemi silně spojeny, nic tedy v sobě nezadržujeme, ale vyplavujeme a vyplavujeme.

NEJLEPŠÍ ČAS JE PRÁVĚ TEĎ!

V únoru nejen že jsou tyto naše potřebné a namáhané orgány více náchylné, ale jakákoli péče je také více znát. Je tedy ideální čas začít detoxikační kůru celého těla, nebo pouze ledvin. Vynecháme tedy kávu, alkohol, přemíru cukru a ideálně stres. 

Podporuji ledviny - podporuji sebe

Pijeme dostatečné množství hlavně čisté vody, odpočíváme a udržujeme naše tělo v teple, zvláště pak nohy. Čas ledvin je mezi 17. a 19. hodinou, ideální čas dát si ledvinový čaj. Co se týče stravy, správnou funkci ledvin podporují hlavně luštěniny, polévky, vařené obiloviny a kompoty.

ČIM SI MOHU POMOCI?

Podpořit činnost ledvin můžeme mnoha způsoby. Pitím čajů, užíváním bylin a jejich extraktů, nebo pomocí aromaterapie. Z bylin se doporučuje Zlatobýl, Kopřiva dvoudomá nebo Lichořeřišnice. Co se týče éterických olejů, nejvíce ledviny posiluje cedr, borovice, zázvor nebo hřebíček se skořicí. K jejich detoxikaci přispívá jalovec, cypřiš nebo citron. 

O použití aromaterapie k posílení ledvin se můžete více dozvědět v tomto našem článku.