Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop - Rak

Aromaterapeutický horoskop - Rak Domácky založení a poněkud náladoví raci mají rádi esenciální oleje vyjadřující pohodu a jejich vztah k domovu.
Pavlína Klaudová
5,0 5
9

Aromaterapeutický horoskop - Rak zdroj: biooo.cz

Rak je čtvrté znamení zvěrokruhu, znázorněné symbolem kraba. Raci milují rodinu, domov jim poskytuje bezpečné útočiště, kde se mohou kdykoli skrýt před světem. Jsou velmi emotivní, dávají své rozpoložení najevo nejvíce ze všech znamení zvěrokruhu. Milují děti a stávají se rádi rodiči. Rak si pěstuje pohodu se svými potomky, partnerem i široce rozvětvenou rodinou, dodržuje velmi úzké vazby s vlastními rodiči a sourozenci. Potrpí si na tradici, někdy to ovšem s nimi až přehání.

Rak je jako rodič velmi trpělivý a dokáže svým dětem podřídit svůj vlastní volný čas. Rak má velmi dobrou paměť, rád vaří a miluje obdarovávání svých blízkých. S raky jako rodiči bývá velká zábava, mateřská a otcovská energie z nich přímo sálá. Jejich poměrně nepěkná vlastnost je náladovost. Jsou intuitivní, sympatičtí, sentimentální, laskaví a milující. Dokáží být velmi nepříjemní a nestálí.

Jejich rozpoložení ovlivňují měsíční fáze. Rak by si měl vést lunární kalendář a řídit se podle něho daleko více než ostatní znamení. Pomůže mu se lépe vyznat v jeho radosti, štěstí, frustracích nebo marnosti. Při pocitu vlastního selhání se z raka stává vlk samotář. Zavře se ve svém útulném domě, uteče na chatu a nechce nikoho vidět. Raci mají rádi dobré jídlo a mnozí z nich jsou skvělí kuchaři. V profesní sféře je najdeme v restauracích, realizují se také v pomáhajících profesích jako duchovní, jsou skvělými psychoterapeuty, věnují se porodnictví jako duly, lékařky a porodní asistentky, dále pak také jako učitelé nebo pracovníci na úřadech státní správy. Jejich fascinace tradicí je předurčuje také k dráze genealoga, historika nebo archeologa. Též mohou obchodovat s nemovitostmi.

Esenciální oleje vhodné pro znamení raka

U raků se zdravotní problémy mohou vyskytovat v oblasti břicha a hrudníku. Raci často trpí zažívacími poruchami a bolestmi břicha. Měli by mít doma ve svém aromaterapeutickém kufříku mátu, meduňku, tymián, bergamot, fenykl, anýz, citron nebo černý pepř, které napomáhají harmonizovat zažívání.

Raci často trpí obavami o budoucnost, které lze zmírnit šalvějí, majoránkou, levandulí, kadidlem, pelargónií, meduňkou nebo cypřišem. Aby se rak zbytečně nevracel do minulosti, měl by používat růži nebo pačuli.

Dalšími vhodnými éterickými oleji jsou jemná pelargónie, smyslný ylang-ylang, vetiver a neroli. Zdravou nezávislost a klidnou mysl podpoří jasmín.