Oslavte den vegetariánství nepečeným dortem

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jaké účinky mají suroviny na naše tělo?

Jaké účinky mají suroviny na naše tělo?zdroj: shutterstock.com

Dort nejen pohladí chuťové buňky, ale také dodá vašemu tělu také spoustu zdraví prospěšných látek.

Sušené datle – jsou hotovou energetickou, vitaminovou a minerální bombou. Dodávají dezertu přirozeně sladkou chuť bez nutného přislazování a jsou také bohaté na obsah draslíku, vitaminu B, železa a dalších mikroživin. Jsou výborné na túry a jiné sportovní výkony, nebo na snídani, pokud vás čeká náročnější den. Jejich účinky ocení i studenti či psychicky pracující – podporují totiž paměť a schopnost koncentrace. Můžete si je užít nejen v dortu, výborně chutnají i jen tak samotné nebo ve zdravé tyčince.

Kešu ořechy – mají vysoký obsah nezbytného minerálu hořčíku. Blahodárně proto působí při migrénách a pomáhají také zmírňovat PMS.

Vanilkový lusk – vanilka bývá po právu nazývána královnou mezi kořením. Její luxusní chuť a vůně totiž pomáhají uvolňovat nervové napětí. Působí tak proti depresivním stavům a dokonce se jí připisují i afrodiziakální účinky. Má také velmi široké využití v aromaterapii.

Matcha čaj – je dokonalým zdrojem přírodních antioxidantů, které zpomalují stárnutí organismu. Jako bonus vám dodá spoustu energie a povzbudí pozornost.

Raw kakao – se získává mletím nepražených kakaových bobů. Jedná se tedy o kakao v jeho nejčistší možné podobě. To je poznat i na jeho účincích na lidský organismus – dodává energii a povzbuzuje celý nervový systém, uvolňuje zvýšené napětí, pomáhá odolávat stresu a vyvolává pocity štěstí.

Vlašské ořechy – jsou bohaté na obsah nenasycených mastných kyselin. Posilují činnost mozku, na což ostatně poukazuje i jejich tvar. Podporují srdce a celý oběhový systém.

Avokádo – je velmi výživné, obsahuje až 20 % kvalitního zdravého tuku ve formě nenasycených mastných kyselin. Je proto výborné pro všechny, kdo jsou neustále unavení, na doplnění energie pro sportovce nebo pro těhotné či kojící ženy.