Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oslavte den vegetariánství nepečeným dortem

Oslavte den vegetariánství nepečeným dortem Dvouvrstvý nepečený dort chutná nejen výtečně, navíc je i zdravý.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jaké účinky mají suroviny na naše tělo?

Jaké účinky mají suroviny na naše tělo? zdroj: shutterstock.com

Dort nejen pohladí chuťové buňky, ale také dodá vašemu tělu také spoustu zdraví prospěšných látek.

Sušené datle – jsou hotovou energetickou, vitaminovou a minerální bombou. Dodávají dezertu přirozeně sladkou chuť bez nutného přislazování a jsou také bohaté na obsah draslíku, vitaminu B, železa a dalších mikroživin. Jsou výborné na túry a jiné sportovní výkony, nebo na snídani, pokud vás čeká náročnější den. Jejich účinky ocení i studenti či psychicky pracující – podporují totiž paměť a schopnost koncentrace. Můžete si je užít nejen v dortu, výborně chutnají i jen tak samotné nebo ve zdravé tyčince.

Kešu ořechy – mají vysoký obsah nezbytného minerálu hořčíku. Blahodárně proto působí při migrénách a pomáhají také zmírňovat PMS.

Vanilkový lusk – vanilka bývá po právu nazývána královnou mezi kořením. Její luxusní chuť a vůně totiž pomáhají uvolňovat nervové napětí. Působí tak proti depresivním stavům a dokonce se jí připisují i afrodiziakální účinky. Má také velmi široké využití v aromaterapii.

Matcha čaj – je dokonalým zdrojem přírodních antioxidantů, které zpomalují stárnutí organismu. Jako bonus vám dodá spoustu energie a povzbudí pozornost.

Raw kakao – se získává mletím nepražených kakaových bobů. Jedná se tedy o kakao v jeho nejčistší možné podobě. To je poznat i na jeho účincích na lidský organismus – dodává energii a povzbuzuje celý nervový systém, uvolňuje zvýšené napětí, pomáhá odolávat stresu a vyvolává pocity štěstí.

Vlašské ořechy – jsou bohaté na obsah nenasycených mastných kyselin. Posilují činnost mozku, na což ostatně poukazuje i jejich tvar. Podporují srdce a celý oběhový systém.

Avokádo – je velmi výživné, obsahuje až 20 % kvalitního zdravého tuku ve formě nenasycených mastných kyselin. Je proto výborné pro všechny, kdo jsou neustále unavení, na doplnění energie pro sportovce nebo pro těhotné či kojící ženy.