Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Není bazalka jako bazalka

3.3 5
3

Přejít na sekci článku:

Zdravá pokožka s bazalkou

Zdravá pokožka s bazalkou zdroj: shutterstock.com

Bazalka zvyšuje prokrvení kožní tkáně a tím pádem zlepšuje a urychluje regeneraci pokožky. Pleť tonizuje, posiluje a udržuje jemnou a vláčnou. Podle tohoto popisu je bazalka primárně vhodná pro suchou a stárnoucí pokožku, ale v praxi se hodí pro všechny typy pleti. Zralou, suchou a citlivou pokožku udržuje pružnou a odolnou, mastnou a smíšenou pleť dezinfikuje a hojí. Z bazalky si můžeme doma připravit pleťové tonikum nebo využít účinků séra bazalka od Nobilis Tilia. To můžeme libovolně kombinovat s dalšími séry Biofáze či oblíbeným pleťovým krémem.

Odvar z bazalky či naředěný éterický olej podporuje regeneraci špatně se hojících poranění, jizev i pooperačních ran. Bazalkové obklady pomáhají lepšímu zahojení pokožky, působí protizánětlivě a kůži chrání. Kromě toho bazalku využijete:

  • při léčbě akné a zánětlivé problematické pokožky
  • pro ošetření pleti trpící na ekzém, lupénku, dermatitidu či jiné kožní problémy
  • pro zdravější pokožku hlavy a méně vypadávající vlasy
  • jako bezoplachová péče pro nepoddajné špatně rozčesatelné vlasy
  • pro zklidnění a vyčištění podrážděné pokožky obličeje je vhodné napařování s odvarem z bazalky či éterickým olejem
Související produkt
Čaj Tulsi Original, sypaný bio 100 g
Organic India / 252 Kč
Sypaný bylinný čaj obsahuje bazalku posvátnou neboli tulsi, která je skvělým antioxidantem a pozitivně působí na imunitu. Bez kofeinu.
Detail produktu