Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč jsou superpotraviny super

5.0 5
5

Přejít na sekci článku:

5 superpotravin, které chcete zkusit

5 superpotravin, které chcete zkusit zdroj: istockphoto.com

A co si tedy vybrat, když když potřebujete nakopnout, zregenerovat organismus, zlepšit výkon nebo prostě jen tak? Nabízíme vám pět superpotravin, které určitě stojí za to vyzkoušet. A protože je každá trošku jiná, nebojte se je zkusit klidně všechny.

  • Guarana - bez kafe nedáte ani ránu, ani ráno ani nic, protože dokud vám neproudí místo krve v žilách kofein, neuděláte ani krok. Tak přesně pro vás tu je guarana, která vás probudí stejně účinně, ale stimulace nepoleví tak rychle. Obsahuje guaranin, což je druh kofeinu, který se uvolňuje pomaleji, takže efekt je stabilnější a déle vydrží. Zlepšuje psychickou odolnost, pomůže se stresem a jeho následky a zlepší náladu.
  • Camu camu - obsahuje velké množství vitaminu C, takže je vynikající ochranou před virovými infekcemi a skvěle posílí imunitu. Má hořkokyselou chuť, takže je vhodnější do smoothies nebo chuťově výraznějších pokrmů.
  • Acai - obsahuje velké množství antioxidantů, takže je jednak skvělým pomocníkem v bitvách proti prvním vráskám, jednak výrazně posiluje imunitu. Díky velkému obsahu vitaminu C je příjemně kyselé a velmi se hodí do osvěžujících koktejlů nebo zmrzlin.
  • Golden berries - aneb mochyně peruánská díky velkému množství rutinu ozdravuje cévní systém a také působí diureticky jako třeba naše brusinky. Díky příjemné chuti je vhodné jako zdravé mlsání či rychlá svačinka.
  • Raw kokosový olej - je ještě lepší verze klasického kokosového oleje. Lepší v tom, že v žádné fázi výroby nedochází k zahřátí suroviny, takže olej si zachovává skutečně všechny prospěšné látky, které má plod. Jedná tak doslova o energetickou bombu, která vás zachrání i v případě totálního vyčerpání po smrtonosné poradě nebo při hrozící smrti hladem v důsledku vynechaného oběda. Prostě superhrdina, však jsme to říkali. ;-)
Související produkt
BIO Guarana 100 g
Naturalis / 273 Kč
Extrakt z guarany v prášku je skvělý do jogurtu, cereálií, kaší a dalších oblíbených pokrmů.
Detail produktu