Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč jsou superpotraviny super

Proč jsou superpotraviny super Superpotraviny jsou fenoménem posledních několika let. To má ovšem své důvody.
Viktorie Kalinová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

5 způsobů, jak jíst superpotraviny

5 způsobů, jak jíst superpotraviny zdroj: unsplash.com

Jsou zdravé, často i chutné, tak kam s nimi? Jestli budou tak super i v kuchyni... A jsou. Hlavně super praktické. Často ani nemusíte nic složitě vymýšlet, kombinovat nebo hledat a prostě si je dáte...

  • Jen tak. Hlavně pokud se jedná o sušené plody, jako je třeba goji nebo mochyně. Máte tak super zdravé uzobávání mezi jídly nebo jako rychlý dezert.
  • Do smoothie. Klasika všech hipsterů, sportovců, veganů a dalších milovníků zdravých cool věcí. A taky záchrana v případě, že vám chuť superpotraviny nesedla, protože smoothie snese skoro vše. A třeba takový konopný protein samotný není žádná velká laskomina, ale ve smoothie ho ani neucítíte.
  • Do studené kuchyně, co studené, rovnou té nejstudenější. Většina superpotravin je totiž skvělou příměsí do domácích zmrzlin. Živiny zachovány, index blaženosti na vrcholu a kýbl zmrzliny k televizi konečně přestává být výživovým faux pas.
  • Jako rychlou svačinu. Ať už samotné nebo lžička prášku přisypaná do jogurtu vám pomůže překonat únavu mezi jídly a často zastoupí i plnohodnotné jídlo.
  • Na vydatnou snídani. Můžete míchat s musli, ovesnou kaší (až po uvaření!), s chia pudinkem, s džusem… Je skutečně málo snídaňových jídel, kam nepropašujete žádnou superpotravinu. Že snídáte jen kafe, i když víte, jak strašně nezdravé to je? A co si do něj dát lžičku raw kokosového oleje nebo přepuštěného másla ghí? Uvidíte, že kdo jednou zkusí, už nechce jinak. ;-)
Související produkt
Bio Ghí 425 ml
DNM / 270 Kč
Přepuštěné máslo neboli ghí je vyrobeno z bio mléka z české produkce. Je stabilní při vysokých teplotách a hodí se na vaření, smažení a pečení.
Detail produktu