Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč jsou superpotraviny super

Proč jsou superpotraviny super Superpotraviny jsou fenoménem posledních několika let. To má ovšem své důvody.
Viktorie Kalinová
5,0 5
5

Proč jsou superpotraviny super zdroj: unsplash.com

Superpotraviny. Superfooods. Supermarket. Superman. No, není ten svět super? Pokud vám přijde super až podezřele moc, tak v klidu nechte Supermana v supermarketu a zůstaňte jen u superpotravin. Pak totiž už Supermana ani potřebovat nebudete. Ale vážně. Ať už si o superpotravinách myslíte cokoliv (nebo jste je třeba ještě nikdy nezkoušeli), je dobré vzít je na vědomí.

Co opravdu “superfoods” znamená, to přesně žádná definice neurčuje, nicméně obecně můžeme říct, že se jedná o potraviny, nejčastěji ovoce nebo semínka, která jsou pro nás takovými skutečnými nutričními supermany a dovedou zkrátka více než ostatní. Což se v dnešní uspěchané době, kdy je vše potřeba rychle a tlak na výkon stále stoupá, rozhodně hodí.

Přejít na sekci článku:

5 důvodů, proč jíst superpotraviny

5 důvodů, proč jíst superpotraviny zdroj: unsplash.com

Proč si vlastně jídelníček něčím takovým obohatit? A má to smysl, když jím už tak jako tak zdravě, snažím se hodně pít, sportuji a netrpím žádnými zdravotními problémy? Jak už samotné označení napovídá, superpotravina je něco víc než jen zdravá potravina, takže smysl to rozhodně má. Takže v čem jsou superpotraviny lepší než ty obyčejné?

  • Jsou zdravé. Zní to banálně, ale bohužel ne vše, co se tváří jako skvělý výživový doplněk, je pro naše tělo skutečným přínosem. Všechny možné “superdrinky”, koncentráty nebo tabletky jsou často plné cukru, chemie nebo úplně zbytečných, tělo zatěžujících látek. Oproti tomu superpotraviny jako jednosložkové suroviny neobsahují nic, co by naše tělo zbytečně obtěžovalo.
  • Jsou přirozené. Nijak neupravované, sušené či rozemleté plody, případně semínka, je to nejlepší, co lze tělu dopřát. Ano, lepší by bylo čerstvé, ale na to si ještě tak do léta počkáme. Takže i když se zatím spokojíme se sušenými surovinami, tak dodáme tělu dostatek živin, vitaminů i minerálů, což se po zimě rozhodně neztratí.
  • Jsou komplexní. Na rozdíl od všemožných tabletek tady dostanete komplex účinných látek jako jsou vitaminy, minerály, aminokyseliny, stopové prvky, enzymy či vláknina pěkně v jednom.
  • Jsou koncentrované. Proto to jsou superpotraviny. Poměr množství/výkon je naprosto nepřekonatelný a neskutečně praktický. I chronický nestíhač jídla zvládne někam přisypat lžičku prášku či sníst pár bobulí.
  • Synergický efekt. Ono je něco jiného spolknout hrst víceméně náhodně vybraných vitaminových pilulí a sníst něco, co vytvořila sama matka příroda. Poměry, ve kterých se jednotlivé látky v plodech vyskytují, totiž nejsou náhodné a jejich vzájemným působením vzniká právě onen synergický efekt, který znamená, že v kombinaci jsou tyto účinnější, než by byly samostatně. Protože příroda prostě přesně ví, co dělá.
Související produkt
BIO Acai Berry 100 g
Naturalis / 381 Kč
Acai Berry jsou skvělou přísadou do snídaňových kaší nebo jako rychlá svačinka. Zahání chuť na sladké a obsahují vitaminy a minerály.
Detail produktu