Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Migréna

Migréna Bolest hlavy a migréna jsou nejčastějším důvodem problematického nadužívání analgetik.
Renata Ježková
4,4 5
7

Přejít na sekci článku:

Přírodní prostředky proti migréně

Jak na migrénu zdroj: shutterstock.com

Alternativní medicína, která přírodních prostředků využívá, funguje zásadně jinak než medicína západní. Nesoustředí se na symptom a jeho odstranění, ale považuje symptom za projev nerovnováhy, kterou se pak snaží napravit. Většina přírodních prostředků, které se v souvislosti v bolestmi hlavy užívají, mají daleko širší záběr, než jsou jen migrény. Takže je zapotřebí uvážit, co dalšího potřebujeme řešit, máme-li nějaké zdravotní problémy trvalejšího charakteru, jsme-li na něco hákliví nebo náchylní, prostě vše, kde se náš stav odchyluje od perfektního pohodlí a zdraví. Může klidně jít i o zdánlivě tak nesouvisející věci jako je třeba padání vlasů nebo akné. Tělo je dokonalý systém a věci jsou propojeny.

Prvním krokem byl vždy mělo být něco, co podpoří naši psychickou pohodu. Ať už jiné zdravotní problémy máme nebo ne, tak bolest hlavy ukazuje vždy, že se v nějakém směru nedokážeme uvolnit a nechat věci plynout a tím následně vznikne doslova “přetlak”, který je završen záchvatem bolesti. V tomto směru máme možností spoustu a je jen na nás, je-li nám sympatičtější Bachova květová terapie, ajurvéda, tradiční čínská medicína nebo naše lokální bylinky. To poslední najdeme například v přípravku Migrenax, který se skládá výhradně z bylin, které působí příznivě na zklidnění psychiky jako je meduňka, kozlík lékařský, třezalka nebo máta. Ty nebo podobné bylinky je samozřejmě možné užívat klasicky jako čaj, jen je třeba brát v potaz kvalitu a nečekat, že se výsledky dostaví po dvou šálcích.

Pokud chceme řešit více problémů najednou, je vhodné se poohlédnout po bioinformačních přípravcích, které najdeme třeba u značek Energy a Diochi. Při migrénách, které doprovázejí menstruaci, je dobré sáhnout po produktech, které harmonizují hormonální hladinu jako je Gynex nebo Estrozin. Bolesti hlavy, za kterými tušíme partnerské problémy nebo obecně hodně (a neuspokojivě) řešíme vztahy, bychom měli vztáhnout k ledvinám a popřemýšlet, jestli nás nepotkávají problémy s nimi spojené. Pak je na místě zvolit přípravky, které harmonizují tuto oblast jako je Diocel nebo Renol