Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sangre de Drago neboli Dračí krev

Sangre de Drago neboli Dračí krev V Peru se užívá tento přírodní produkt i jako podpora klasické medicíny, u nás roste jeho popularita jakožto doplňku stravy. Zejména pokud vás trápí opakované záněty, opary, problémy s pokožkou a snížená imunita.
Iva Lhotská
5,0 5
22

Přejít na sekci článku:

Na co se dračí krev užívá?

zdroj: Shutterstock

Máte kůži na draka?

Dračí krev se dá užívat zevně i vnitřně.

Dezinfikuje rány (i otevřené) a napomáhá jejich rychlejšímu hojení. Má výrazné antiseptické účinky. Blahodárně působí při ekzémech, poraněních kůže či při oparech.

Jelikož působí jako účinné analgetikum (úleva od bolesti), ovlivňuje alergické reakce a má silné antivirotické účinky, můžete ji aplikovat ihned po bodnutí hmyzem přímo na místo vpichu. Je jedno, zda se jedná o vosu, včelu, komára, klíště i jiný druh hmyzu, třeba i trošku exotického původu. Neutralizuje v podstatě okamžitě spolehlivě účinky jedu. Po zranění je současně s vnějším ošetřením - potíráním postiženého místa, vhodné nasadit k vnitřnímu užívání tinkturu z Dračí krve, a to alespoň po dobu tří dnů.

Latex můžete zkusit použít i na bradavice. Náplastí nasáklou tinkturou přelepte bradavici a nechte plně vstřebat. Opakujte 1 - 3 dny. Bradavice by se po této kúře měla sama vyloupnout. Při řezných poraněních, škrábancích a dalších kožních problémech lze Dračí krev aplikovat přímo na postižené místo. Na rány a hnisavá místa je vhodnější použít Dračí krev v prášku.

Mikroskopičtí trapiči vs. Drak

Tato pryskyřice má rovněž silný antimikrobiální vliv, takže velice dobře eliminuje jakékoli původce infekce.

Používá se k:

  • výplachu úst
  • ke kloktání při angíně, zánětech mandlí a aftech
  • omezení vzniku bolesti
  • brzdí růst patogenních bakterií v ústech
  • snižuje možnost vzniku parodontózy
  • ulevuje při chřipce

Můžete též nakapat pár kapek Dračí krve na vatovou tyčinku a potírat postižené místo v ústech, včetně mandlí.

Dračí síla uleví i chronicky nemocným

Tato skvělá a hojivá pryskyřice pomáhá ulevit při žaludečních vředech zažívacích obtížích jako je nadýmání či střevní problémy.

Taktéž lidé trápení:

  • Crohnovou chorobou (chronické zánětlivé onemocnění trávicí trubice)
  • Hemoroidy (zaněť žil konečníku)
  • Revmatismem (autoimunitní onemocnění kloubů).

Její užívání omezuje riziko vzniku nádorového onemocnění žaludku a střev. Dračí krev má tedy antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky.

Herpes nemá šanci

Zejména je prokázán vynikající účinek při herpesvirech. Ty zůstávají v organismu po dlouhou dobu (většina z nás se jím nakazí v dětství a prodělá plané neštovice) a aktivují se při zvýšené námaze a stresu. Vliv má i ultrafialové záření, nadměrné slunění, zvýšená teplota, menstruace či doba pooperační. Nejčastěji k tomu dochází u lidí se sníženou imunitou. Viry typu herpes simplex, mezi které se počítá i "obyčejný" opar na rtu, patří mezi nejčastější virové infekce u člověka. Jako další je známý například pásový opar nebo opar na genitáliích. Jsou doprovázeny změnami na sliznicích a kůži a projevují se tvorbou puchýřků. Z místa vzniklé infekce se prostřednictvím lymfy šíří do uzlin, nervového systému, nervových ganglií (uzlin tvořených shlukem nervových buněk) a orgánů. Pokud už cítíte takové to pálení na rtu a máte zkušenost s tím, že se hlásí opar, nasaďte ihned léčbu Dračí krví. Můžete opar potírat a tinkturu užívat vnitřně. Co se týče vnitřního užívání, doporučuji Dračí krev brát po dobu tří týdnů a pak si dát jeden týden pauzu.

Dračí síla

Latex je využíván i v onkologii, gynekologii - například k antiseptickým vaginálním koupelím při výtocích, zánětech pochvy, plísních a svědění. Má také regenerační účinek na toxiny a infekcí poškozenou jaterní tkáň. U diabetiků napomáhá snižování hladiny cukru v krvi. Představte si, že lze Dračí krev využít i pokud míváte lupy a svědivou vlasovou pokožku, nebo jako jemné vlasové tužidlo z přírody. Latex má rovněž silné antioxidační účinky, chrání před nebezpečnými volnými radikály a naši DNA ochraňuje před poškozením.

Doporučuji Dračí krev v podobě kapek Sagradin (3x denně 5 kapek) či Drags Imun (10 kapek 1 - 3x denně do vody nebo zapíjet vodou) užívat zásadně po jídle.