Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sangre de Drago neboli Dračí krev

Sangre de Drago neboli Dračí krev Dračí krev je účinným přírodním lékem andských Indiánů.
Iva Lhotská
5,0 5
22

Přejít na sekci článku:

Co říká o Sangre de Drago TČM

zdroj: unsplash.com

Z hlediska pojetí tradiční čínské medicíny Dračí krev harmonizuje meridián (energetickou dráhu) osrdečníku (obalu srdce) neboli perikardu, tlustého a tenkého střeva. Ovlivňuje též meridiány sleziny, slinivky a žaludku a tří ohnišť (horní, střední a spodní).

Meridián osrdečníku

Také oběhu či sexuality. Nerovnováha v průběhu dráhy perikardu se projevuje zejména zvýšeným bušením srdce, arytmií, bolestí v hrudi, závratěmi, nespavostí či suchem v krku a ústech. Mezi další fyzické symptomy patří zánět mandlí či bolest žaludku. Mezi duševní projevy energetické nerovnováhy v oblasti dráhy perikardu patří podrážděnost, neklid, přílišná upovídanost, noční můry apod.

Meridián tlustého střeva

Nerovnováha v oblasti dráhy tlustého střeva se projevuje rovněž ve fyzičnu i psychice. Jedná se o bolesti zubů, zubní kazy, bolesti v krku, sennou rýmu, krvácení z nosu, bronchiální astma, zácpu nebo naopak průjem, kopřivku. A nerovnováha v psychice je spojena s duševním neklidem, smutkem, nedostatkem vůle, zmateností či pláčem.

Meridián tenkého střeva

Pokud dojde k nerovnováze v meridiánu tenkého střeva, projevuje se to bolestmi v dutině ústní - zubů a horní čelisti, bolestí v krku, šíje a hlavy, závratěmi a hučením v uších, bolestmi v podbřišku a v oblasti bederní páteře, bolestmi svalů v průběhu dráhy, revmatickými onemocněními horních končetin, průjmy či zácpou. Z hlediska psychiky se jedná o neurastenii, podrážděnost, nespavost spojenou s pálením v ústech.