Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ubraňte se chřipce

Ubraňte se chřipce zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k absenci velkých mrazů v letošní zimě si můžeme být téměř jisti, že se nějaká chřipková epidemie v nejbližší době objeví. Pokud nechceme jen pasivně čekat, až na nás kolegyně prskne bacil, abychom si mohli dva týdny pobýt doma, můžeme se na toto nemilé období aktivně připravit. Můžeme pak celé okolí udivovat tím, že jako jedny z mála nás žádný bacil neskolí. Sice nás to nejspíš kvalifikuje na ošetřovatele všech široko daleko, nicméně budeme mít tím pádem prostor jim vysvětlit, že kdyby se spolehli na přírodu, mohli by si teď s vámi vylepšovat karmu ošetřováním druhých.

A když jim budete takto radit, tak by nemělo zůstat jen u planých pouček, ale měli byste přijít s konkrétními návrhy. Co nám tedy nejen letos, ale i pro každý další rok dokáže udržet chřipku a další virové infekce od těla?

  • Komplexní bylinné preparáty - asi nejsilnější kalibr. Pečlivě zkomponované směsi bylinných extraktů ve formě bioaktivních přípravků dokáží zlikvidovat to, co nás v těle oslabuje a posílit naši imunitu tak, že si na nás žádné další potvůrky nepřijdou. Vironal od Energy nebo Baktevir od Diochi by měly být v povinné zimní výbavě každého, kdo nechce trávit několik týdnů v roce komatózním chřipkovém stavu. A i v případě, že se nám infekci vyhnout nepodaří, dokážou tyto dva preparáty zkrátit dobu onemocnění a zamezit jeho opakování.
  • Éterické oleje - díky svému složení, které nemá s oleji nic společného, pronikají účinné látky přímo do krve a dokáží rychle zatočit s viry i bakteriemi. Éterické oleje můžeme inhalovat nebo si je dopřávat v masáži, v obojím případě zvyšují imunitu a ničí choroboplodné zárodky. Je také vhodné je používat k pravidelné desinfekci prostor, ve kterých často pobýváme. Při probíhajícím onemocnění pak ulevují dýchacímu systému a zkracují dobu onemocnění. Ideálními oleji jsou třeba Ravintsara nebo Eukalyptus. Pro malé děti je dobrou volbou mandarinkový osvěžovač vzduchu, který působí nejen jako přirozená desinfekce, ale navíc zklidňuje psychiku a navozuje dobrou náladu, školním dětem navíc usnadní koncentraci při dohánění úkolů.
Ubraňte se chřipce
  • Tinktury - další ze spolehlivých bojovníků s nachlazením a chřipkou jsou bylinné tinktury, zejména echinacea. Podporuje imunitní systém a v případě onemocnění podpoří uzdravovací schopnost těla a posílí účinnost dalších léčebných přípravků.
  • Čaje - podceňovanou klasikou jsou bylinné čaje. Ať už jednodruhové nebo směsi, je dobré volit tak, aby podporovaly imunitní systém co nejkomplexněji. Vynikající prevencí čehokoliv je například kočičí dráp nebo goji. Při již probíhajícím onemocnění můžeme zvolit ajurvédskou směs Ayur Immune. Obecně u čajů platí, že je důležitá pravidelnost, jeden šálek denně nás asi nezachrání, ovšem v případě kočičího drápu je i ten jeden šálek daleko efektivnější záležitost než kopec prefabrikovaných generických preparátů z lékárny.