Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pomoci trávení bílkovin

zdroj: unsplash

Máte pocit, že vám trávení nefunguje tak, jak má? Trpíte různými záněty? Chcete posílit své srdce i mozek? Zaměřte pozornost na proteázu. Má sice poněkud složitější název, za to je velmi přínosná pro naše tělo. Proteáza, kterou můžete znát i jako peptidázu, je celá škála enzymů, které pomáhají štěpit bílkoviny. Existuje několik typů a každý z nich má svou důležitou funkci.

K čemu jsou nám tyto enzymy dobré?

Jsou to důležité látky, bez kterých by naše tělo nebylo schopno strávit potravu. A nejen to. Poradí si i se škodlivými organismy a toxiny v našem těle. Podle studií jsou důležité pro náš imunitní systém, ovlivňují zánětlivé procesy i rakovinné bujení. Účinné jsou například při popáleninách a pomáhají i v případě žaludečních vředů. Tiší bolesti a podporují hojení. Proteáza ovlivňuje krevní oběh, zmírňuje otoky a pomáhá při metabolickém syndromu. 

Naše imunita ocení, že proteáza dodává buňkám aminokyseliny, které se v nich mění na bakterie mléčného kvašení. Proteázami jsme doslova prolezlí. Najdeme je ve všech buňkách i tkáních. Podle toho, kde působí, se dělí na intra a extracelulární. Intracelulární jsou převážně v buňkách, extracelulární působí v trávicím traktu. Proteázu najdeme nejen v našem těle, ale také v kimchi, kvašené zelenině, kysaném zelí či ovoci
(kiwi, ananas, papaja...)

Jak ji dostat do těla, pokud jí máme nedostatečné množství?

Prostřednictvím doplňků stravy. Můžeme doporučit Amino Freedom Komplex či Pro-peptáza IRC od Terranova Health. Kapsle obsahují komplex superpotravin, jsou vhodné i pro vegany. Získávají se procesem lyofilizace, která zajišťuje nejvyšší obsah účinných látek. Jsou přirozeně bezlepkové, bezlaktózové, bez jakýchkoliv živočišných složek i přidaného cukru. Neobsahují barviva ani konzervanty. Amino Freedom Komplex obsahuje speciální komplex emnzymů BioCore AminoTap®PS, která je registrovanou známkou National Enzyme Company. Enzymy zde jsou derivovány z jedlých hub. Složení je obohaceno o superpotraviny, které přirozeně podporují účinky hlavních látek a zvyšují jejich vstřebatelnost. Najdeme zde např. papáju, artyčok, hořec nebo zázvor. Přípravek Pro-peptáza IRC je pak doplněn o kopřivu, chmel nebo tulsi.

Čím se vyznačují doplňky od Terranova Health

Všechny doplňky stravy Terranova Health jsou obohaceny o svůj vlastní synergický komplex superpotravin zvaný Magnifood, což jsou rostlinné látky, které ve větší míře obsahují daný minerál - vitamín, na který se doplněk stravy soustředí. Tím je zajištěna maximální vstřebatelnost živin organismem. Než je začnete užívat, přečtěte si příbalový leták. Pozor v případě, že jste těhotná. Ženy v očekávání a kojící maminky by si měly tyto produkty odpustit, stejně tak jako děti do tří let věku. Pozor také v případě, že vás trápí žaludeční vředy, protože byste si mohli podráždit trávení.