Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody 22. 12. 2015 nastane zimní slunovrat a Slunce vstoupí do znamení Kozoroha.
Iva Lhotská
5,0 5
2

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody zdroj: shutterstock.com

Pomalu se nám blíží konec podzimních dní, brzy přejdeme do zimy. Podle našich dávných předků, kteří žili ve větším spojení s přírodou, nastává ve dnech 21. či 22. prosince významný zimní svátek, zimní slunovrat. Je to velice důležitý předěl, a to nejen z hlediska změny ročních období, ale také z hlediska energetického.

Všechny dny, kdy dochází ke změnám v přírodních cyklech, jsou v podstatě velkými svátky. Patří mezi ně jarní a podzimní rovnodennost a letní a zimní slunovrat. Rovnodennosti a slunovraty začínají z hlediska astronomického vstupem Slunce do čtyř kardinálních znamení. Jedná se o znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha. Dnem 22. 12. tedy vstoupí Slunce do znamení Kozoroha.

Přejít na sekci článku:

Zimní slunovrat - oslava světla

Zimní slunovrat - oslava světla zdroj: shutterstock.com

Oslavy slunovratu mají kořeny v dávné minulosti. Různé kultury si tyto přechody v přírodních cyklech vysvětlovaly jako přízeň bohů, a proto je také odpovídajícím způsobem oslavovaly. Člověk je přece od přirozenosti duchovně založený, a tak lidé těmito rituály vyjadřovali úzké propojení mezi nimi, přírodou a jejími zákonitostmi.

Letošní slunovrat připadající na úterní ráno (22. 12. 2015) je vlastně oslavou světla. Světla, které je teď zatím ukryto a jehož síla bude den za dnem narůstat. V předvečer slunovratu bychom si měli dopřát pohodu, odpočinek a měli bychom se uvolnit. Rovněž spánek v těchto dnech nás nebývale posílí. Po dny, ve kterých probíhají změny cyklu, se doporučuje pobývat v poklidu, nejlépe vzít si na ten den dovolenou. Pokud to není možné, zkuste alespoň udržet v sobě více vnitřního klidu. O slunovratu bychom měli sdílet s blízkými lidmi, jelikož se pak snáze čelí různým negativním vlivům a energiím. Naši předkové se tak scházeli, oslavovali společně a díky tomu "zahnali" roztodivné temné bytosti a démony.

Související produkt
Čaj ayurvédský Relax, bio 40 g, 20 ks
Pukka / 166 Kč
Ájurvédský bylinný čaj Relax napomáhá uvolnění organismu. Obsahuje fenykl, heřmánek či zázvor. Ty navozují pocit pohody a přispívají k celkové odolnosti v zátěžových situacích.
Detail produktu