Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody

Zimní slunovrat - období zimy a prvku Vody 22. 12. 2015 nastane zimní slunovrat a Slunce vstoupí do znamení Kozoroha.
Iva Lhotská
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Zimnímu období vládne prvek Voda

Zimnímu období vládne prvek Voda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V období od 22. prosince do 3. března následujícího roku vládne podle učení pěti elementů a tradiční čínské medicíny prvek Voda. Je spojován se zimou a severem, tmou a nocí. Jedná se o tzv. jin v jinu. Příroda i člověk odpočívají a žijí ze zásob. Kosmická energie přiřazená k tomuto prvku je chlad. V lidském těle ovlivňuje sluchové ústrojí, ledviny, močový měchýř a kostní dřeň. Lidé pod vlivem prvku Vody bývají plni soucitu a sympatie.

Zima je dobou zdánlivého zklidnění, ale pod povrchem probíhá nadále skryté klíčení a plození, aby na jaře mohly propuknout naplno. Ještě než dojde k jarnímu rašení a klíčení, příroda se potřebuje trochu prospat. Esence života tak přetrvává v období přezimování v prvotním stavu. Místo věčného běhu bychom měli více spočinout a naladit se dovnitř sebe. Máte také rádi příjemné zimní večery, kdy si třeba doma zapálíte svíčku, povídáte si a popíjíte voňavý čaj?

Jaké jsou orgány pod vlivem prvku Voda? Jsou to dva párové orgány, ledviny a močový měchýř. Ledviny jsou podle TČM považovány za vnitřní a plné, tedy orgán jinový. Močový měchýř je orgánem dutým, je více na povrchu, jedná se tedy o orgán jangový. Přestože ledviny patří k prvku Voda, jsou ve skutečnosti sídlem a prvopočátkem vody i ohně. Jsou rozděleny na ledvinu jin a ledvinu jang, vodu a oheň, dvě síly potřebné pro vznik života. Ledviny jsou vlastně nejhlouběji uloženým jádrem lidského těla a právě v této hloubce se rodí a sídlí životní energie.

Související produkt
Čaj Tulsi Jasmine, bio 30,6 g, 25 ks
Organic India / 138 Kč
Exkluzivní čajová směs obsahuje výtažek z bazalky posvátné, která výborně podporuje celkovou regeneraci organismu a navozuje pocit uvolnění.
Detail produktu