Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamické zemědělství

5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Kvalita biodynamických produktů

Jahodyzdroj: shutterstock.com

Pěstování v biodynamických podmínkách má být ovlivněna kvalita plodin, nikoliv výnos. Za kvalitu je ovšem považován spíše nehmotný přínos plodin, jejich působení na jemné energie člověka a je tedy velmi obtížné stanovit kritéria, podle kterých bylo možné přínos speciálních postupů biodynamického zemědělství hodnotit a případně srovnat výsledky s ekologickým zemědělstvím klasického typu.

Nicméně jsou tak jako tak produkty biodynamického zemědělství naprosto čisté, neboť nároky jsou ještě přísnější než u ostatních forem ekologického hospodaření a jejich kvalita je tedy v tomto ohledu neoddiskutovatelná, ať už vlivům měsíce na rostliny věříme či nikoliv.

Produkty biodynamického zemědělství nesou certifikát Demeter, který je pojmenován po bohyni plodnosti, země a mateřství.

Martina Gebhardt

Jednou z nejznámějších značek využívajících produkty biodynamického zemědělství je Martina Gebhardt. Nejen, že používá produkty z biodynamického zemědělství, ale také se podobnými principy při vytváření svých výrobků řídí.

Nejde o to, na našem těle něco měnit nebo z něj něco odstranit, ale obnovit a udržovat původní rovnováhu, protože v této fázi je naše pokožka zdravá. A o to se právě produkty značky Martina Gebhardt snaží - neslibují zázračné výsledky přes noc, ani neohromují molekulami s latinskými názvy, ale snaží se dodat pleti vše, co potřebuje k tomu, aby se dokázala o sebe postarat.