Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamické zemědělství

5.0 5
7

Přejít na sekci článku:

Spagyrické esence

Cesta zdroj: shutterstock.com

Kosmetika Martina Gebhardt není výjimečná jen tím, že díky specifickým postupům biodynamického zemědělství využívá rostliny, které byly sklizeny tak, aby nám poskytly to nejlepší a s ohledem na energii nebe i země, ale používá vlastní spagyrické esence, které podstatně zvyšují účinnost jejích produktů.

Výroba spagyrických esencí má původ hluboko v dávnověku a vychází z alchymistických zásad. Nicméně si nemůžeme pod alchymií představovat to, co známe z filmu Císařův pekař. V Evropě a západním světě představovali alchymisté to, co dnes tolik obdivujeme a vyhledáváme na východě - hledače pravdy, podstaty vesmíru a velmi duchovně založené jedince žijící trochu stranou většinové společnosti. Přirovnat jejich cestu k tomu, co najdeme u mnichů v nějakém zapadlém kláštěře v Himalájích, je rozhodně na místě.

A jednou z alchymistických zásad je "rozložit a zase složit", přičemž tímto procesem nabývá objekt nových kvalit. V praxi to znamená, že zatímco za normálních okolností se pro výrobu kosmetiky použije z nějaké rostliny je její část (olej, extrakt, šťáva), tímto způsobem jsou zužitkovány všechny části (každá jednotlivá část vyžaduje speciální postup) a následně jsou znovu smíchány, čímž právě vzniká spagyrická esence. Tímto postupem je maximálně využita síla všech částí rostliny a speciálními postupy je ještě posílena.