Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamické zemědělství

Biodynamické zemědělství Biodynamické zemědělství vychází z myšlenek antroposofisty Rudolfa Steinera.
Renata Ježková
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Spagyrické esence

Cesta zdroj: shutterstock.com

Kosmetika Martina Gebhardt není výjimečná jen tím, že díky specifickým postupům biodynamického zemědělství využívá rostliny, které byly sklizeny tak, aby nám poskytly to nejlepší a s ohledem na energii nebe i země, ale používá vlastní spagyrické esence, které podstatně zvyšují účinnost jejích produktů.

Výroba spagyrických esencí má původ hluboko v dávnověku a vychází z alchymistických zásad. Nicméně si nemůžeme pod alchymií představovat to, co známe z filmu Císařův pekař. V Evropě a západním světě představovali alchymisté to, co dnes tolik obdivujeme a vyhledáváme na východě - hledače pravdy, podstaty vesmíru a velmi duchovně založené jedince žijící trochu stranou většinové společnosti. Přirovnat jejich cestu k tomu, co najdeme u mnichů v nějakém zapadlém kláštěře v Himalájích, je rozhodně na místě.

A jednou z alchymistických zásad je "rozložit a zase složit", přičemž tímto procesem nabývá objekt nových kvalit. V praxi to znamená, že zatímco za normálních okolností se pro výrobu kosmetiky použije z nějaké rostliny je její část (olej, extrakt, šťáva), tímto způsobem jsou zužitkovány všechny části (každá jednotlivá část vyžaduje speciální postup) a následně jsou znovu smíchány, čímž právě vzniká spagyrická esence. Tímto postupem je maximálně využita síla všech částí rostliny a speciálními postupy je ještě posílena.