Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamické zemědělství

Biodynamické zemědělství Biodynamické zemědělství vychází z myšlenek antroposofisty Rudolfa Steinera.
Renata Ježková
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Rovnováha pleti

YinYang zdroj: shutterstock.com

Produkty Martina Gebhardt jsou koncipované tak, aby pleti doplnily obě základní složky, které potřebuje ke správnému fungování - vodu a lipidy (tuky). Vodní složku představuje čistá pramenitá voda obohacená bylinnými výtažky, olejovou pak rostlinné oleje, másla a vosky. Tyto dvě složky jsou v krémech zastoupeny rovnoměrně, což odpovídá hydrolipidnímu filmu dvacetileté ženy. Tuto rovnováhu se snaží Martina Gebhardt zachovat.

Velká část problémů s pletí pramení totiž právě z toho, že je tato rovnováha porušena. Používání čistě jen hydratačních krémů či gelů nebo naopak čistě olejová péče mohou pak tuto nerovnováhu ještě prohloubit a vést k vleklým problémům. Proto je vždy jistější zvolit přípravky, které mají v základu obě tyto základní složky a podle typu pleti potom hledat další ingredience (hojivou a desinfekční šalvěj pro pleť problematickou a mastnou, regenerační růži pro křehkou pleť, tonizující ženšen pro pleť unavenou a náročnou...)