Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamické zemědělství

5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Rovnováha pleti

YinYang zdroj: shutterstock.com

Produkty Martina Gebhardt jsou koncipované tak, aby pleti doplnily obě základní složky, které potřebuje ke správnému fungování - vodu a lipidy (tuky). Vodní složku představuje čistá pramenitá voda obohacená bylinnými výtažky, olejovou pak rostlinné oleje, másla a vosky. Tyto dvě složky jsou v krémech zastoupeny rovnoměrně, což odpovídá hydrolipidnímu filmu dvacetileté ženy. Tuto rovnováhu se snaží Martina Gebhardt zachovat.

Velká část problémů s pletí pramení totiž právě z toho, že je tato rovnováha porušena. Používání čistě jen hydratačních krémů či gelů nebo naopak čistě olejová péče mohou pak tuto nerovnováhu ještě prohloubit a vést k vleklým problémům. Proto je vždy jistější zvolit přípravky, které mají v základu obě tyto základní složky a podle typu pleti potom hledat další ingredience (hojivou a desinfekční šalvěj pro pleť problematickou a mastnou, regenerační růži pro křehkou pleť, tonizující ženšen pro pleť unavenou a náročnou...)