Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak dát svým vlasům to, co opravdu potřebují?

zdroj:

Zdravé a krásné vlasy jsou ozdobou každého a pro mnoho lidí je to neodmyslitelná chlouba. Abychom dosáhli požadovaného výsledku, je potřeba věnovat vlasům lásku a péči. V tomto článku se podíváme na základní principy péče o vlasy, od mytí a kondicionování až po používání masek. Zaměříme se také na různé typy vlasů a jak rozpoznat, jaký typ máme.

Jaký mám typ vlasů?

Vezmeme to úplně jednoduše - podívejte se na vzhled Vašich vlasů a pokožky hlavy. Mastné vlasy se rychle mastí, obvykle do 1-2 dnů po umytí, pokožka hlavy je často mastná na dotek a vlasy mohou působit těžce a bez objemu. Naopak suché vlasy jsou drsné na dotek a mají tendenci se lámat. Pokožka hlavy je často suchá a nezřídka svědí. Vlasy postrádají lesk a vypadají matně. Normální vlasy jsou pak takovou střední cestou mezi mastnými a suchými vlasy. Vlasy se nemastí příliš rychle, obvykle vydrží svěží několik dní po umytí, pokožka hlavy není ani příliš suchá, ani příliš mastná. Normální vlasy mají zdravý lesk a snadno se s nimi manipuluje.

Začínáme mytím

Frekvence mytí závisí na typu vlasů a jejich mastnotě. Obecně se doporučuje mýt vlasy 2-3krát týdně, u mastnějších vlasů i častěji, ale naopak pokud se Vám vlasy tolik nemastí, klidně je myjte jednou týdně. Důležité je ale vlasy nemýt častěji, než to vyžadují, protože tím můžete nechtěně přispívat k jejich vysušování a lámavosti. Kromě frekvence je ale důležitá i technika mytí. Vlasy proto navlhčete vlažnou, ne horkou vodou. Používejte šampon určený pro Váš typ vlasů a jemně ho vmasírujte do pokožky hlavy. V tomto kroku je podstatné dostat šampon opravdu ke kořínkům spíše než ke konečkům, jelikož konečky jsou samy o sobě poměrně suché, a tak je není třeba vysušovat ještě víc. Určitě se podívejte na náš eshop, kde najdete péči přesně pro Váš typ vlasů. Menší tip: pro objem vlasů je vhodné vlasy po smytí šamponu a další péče umýt ještě studenou vodou.

Pravidelná hydratace je nutná

Někomu se může zdát, že používání kondicionéru je zbytečné, ale není tomu tak. Po nějaké době totiž zjistíte, že vlasy jsou mnohem náchylnější k lámání a konečky jsou vysušenější. Kondicionér je proto opravdu důležitý pro potřebnou hydrataci a změkčení vlasů. Nanáší se po umytí šamponem do konečků a délek vlasů a po pár minutách se opláchne. Ideální je, nanést kondicionér na vlasy a nechat ho tam co nejdéle, třeba po dobu, co děláte jiné očistné rituály. Co se kondicionérů týče, existují také různé typy pro různé typy vlasů. Pro suché vlasy je vhodný hydratační kondicionér, pro mastné vlasy kondicionér pro objem. A ještě extra kategorii tvoří kondicionéry pro kudrnaté vlasy, protože ty obvykle potřebují extra hydrataci.

Extra péče, takzvaná občasná

Už jsme si řekli, že mytí a kondicionér jsou základními kroky pokaždé, co si vlasy myjeme. Nicméně existuje ještě spousta dalších kroků, produktů a procesů, kterými můžete své vlasy odměnit. Neznamená to, že se musí nutně stát Vaší každomycí rutinou, ale jednou za týden či několik týdnů je vhodné je zařadit. Jako první tu máme péči před samotným mytím - olejování. Tak hodinu až dvě před tím, než si vlasy umyjete, si do pokožky hlavy a kořínků vmasírujte olej - může být například rozmarýnový. Tím dáte pokožce hlavy hloubkovou hydrataci a především ji promasírujete, čímž stimulujete růst vlasů přímo u kořínků. Dále jsou oblíbené klasické masky na vlasy. Ty se používají tak 1-krát týdně jako hloubková péče o vlasy. Je to vlastně taková hloubkovější nadstavba kondicionéru. Existuje mnoho druhů masek na vlasy, od hydratačních a vyživujících až po regenerační a posilující. Především si ale masku vybírejte podle typu vašich vlasů a jejich potřeb.

Tipy pro krásné a zdravé vlasy

To, jak budou Vaše vlasy vypadat, můžete ovlivnit jednak produkty, které na ně budete zvenčí používat, ale také stravou a pitným režimem. Jak to tak bývá, zdraví a vnitřní stav se projevuje na lidském zevnějšku, a tak je to i v případě vlasů. Proto se zdravě stravujte a zaměřte se především na stravu bohatou na vitamíny a minerály a pijte také dostatek vody. Co spousta lidí podcení, ale podstatné je to také, je ochrana vlasů před teplem a mrazem. Přičemž teplo v tomto případě nemusí jít pouze ze sluníčka, ale z jakéhokoliv zařízení na úpravu vlasů - takže různé žehličky, kulmy, fény a podobně. Dále také dbejte na pravidelné zastřihování konečků vlasů, díky čemuž budou Vaše vlasy zdravé i v délkách a především budou dobře a celistvě vypadat. No a v neposlední řadě hlavně používejte kvalitní vlasové produkty určené pro Váš typ vlasů. A pokud si nejste úplně jistí, po čem sáhnout, určitě se můžete podívat na našem BiOOO eshopu nebo se zastavit v nějaké z našich prodejen, kde Vám moc rádi se vším poradíme!