Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil Vlasový kondicionér Eliah Sahil s avokádovým a baobabovým olejem využijete kromě jeho primární funkce také pro balzámovou metodu mytí vlasů či jako výživnou masku pro poškozené vlasy.
Mája Ráblová
5,0 5
4

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Tak dlouho jsem okukovala krásné složení avokádového kondicionéru, až jsem ho nakonec musela mít :)! Jak tento kondicionér vidí mé kritické oko, citlivý nos a náročné vlasy?

V první řadě mě okouzlila konzistence. Je to opravdu hutný krém! Což znamená, že podíl vody není vysoký jako u jiných kondicionérů, což mě ale u značky Eliah Sahil zase tolik nepřekvapuje, protože valná většina jejich produktů neobsahuje vůbec žádnou vodu. Po mých skvělých zkušenostech se sypkým šamponem Eliah Sahil jsem si řekla, že když mi přítel zakazuje koupit si do současné koupelny asi sedmý šampon, o kondicionéru přece nic neříkal... asi bych měla být právnička.

Šikovná lahvička se zamačkávacím uzávěrem je pro mě docela výhra, obsah se dobře dávkuje a člověk má možnost trefit se přesně mezi málo a moc. Vůně je opravdu jemná, je poznat, že kondicionér opravdu voní jen po čistých ingrediencích. Ve chvíli, kdy ho vtírám do mokrých vlasů, se rozvoní příjemně do citrusova, takže i moje čichové buňky jsou nadmíru spokojené. Za touto vůní stojí extrakt z červeného a hořkého pomeranče.

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil

Možná vás zajímá, která část složení mě tolik oslnila, ten důvod PROČ jsem se nakonec rozhodla z té velké škály kondicionérů na trhu právě pro tento. A je to poměrně jednoduché, líbí se mi totiž CELÉ složení. Nejvíc mě oslovil moringa olej a moringa extrakt, avokádový olej, olej z baobabu, zmiňované pomeranče a také rozmarýn či bambucké máslo.

Eliah Sahil má ve své nabídce kouzelnou moringu i jako míchaný za studena lisovaný olej. Moringový olej je úžasný jak proti akné, proti hyperpigmentaci a vráskám, tak právě zažívá velký boom v péči o vlasy a vlasovou pokožku. Obsahuje vysoký podíl hořčíku, zinku a vitaminu E a pokud vám chybí nějaký z těchto prvků, nejspíš máte sklony k řídnutí vlasů, sušším vlasům bez lesku s lámavými třepícími se konečky a vlasová pokožka může mít sklony ke svědivosti, díky které to časem doženeme (drbáním, špatným hřebenem, častým mytím, pěnivým šampónem,...) k nesnesitelnosti a lupům. Moringa je také výrazně antioxidační, přírodně antibiotická, protizánětlivá a protiplísňová (skrytá neléčená mykóza pokožky hlavy může mít za následek padání vlasů, špatnou kvalitu vlasů, lupy, svědění,...).

Ani 100% baobabový olej získávaný z afrického stromu nechybí v nabídce Eliah Sahil. Tento olej je bohatý na vitaminy A, D a F a díky vysokému obsahu omega 3, 6 a 9 je vynikající právě v péči o vlasy. A nejen o ně. V péči o pleť je výjimečný v tom, že neucpává póry, rychle se vstřebává a je vysoce zklidňující.

Avokádový olej mohu za sebe doporučit jak do studené kuchyně tak pro zevní péči. Opět překypuje vitaminy a stopovými prvky důležitými pro naše vnitřní i vnější zdraví. Vitamin A, C, B1, B2, B6, D, E, K a velký podíl draslíku, kterému se přezdívá minerál mládí, je jen krátký výčet důvodů, proč je avokádový olej lepší než jakýkoliv multivitamin z lékárny.

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil

Právě tyto hlavní složky obměkčily mé, ke kondicionérům kritické, oko. A všimněte si, překvapivě nikde žádný alkohol! A také, už méně překvapivě, žádný silikon. Díky tomu se dá tento kondicionér použít na takzvanou balzámovou no poo metodu . Na suché vlasy, že by se daly lámat, nepoužijeme při mytí šampon, ale místo něj pouze naředíme kondicionér vodou (jako skvělý pomocník poslouží například prázdná sklenička, plastová láhev nebo obal od vypotřebovaného šamponu) a použijeme stejně jako by to byl šampon. Pravda, kondicionér téměř nepění, ale staré známé “Co pění, to vysušuje” je pro suché, vlnící se, krepatící se vlasy či vlasy poničené po odbarvování opravdu nežádoucí efekt.

Prvních pár umytí vám asi budou vlasy připadat zvláštní. Vlasy už nejsou odmaštěné sulfáty či jinými pěnidly, takže nejsou tolik nadýchané, ale zato vlasová pokožka i každičký vlas, kdyby uměl poděkovat, určitě to udělá od kořínku až po koneček. Zároveň vlasy po uschnutí nejsou mastné ani těžké, jak by se od olejových složek dalo očekávat.

Recenze: Ájurvédský kondicionér avokádo a baobab Eliah Sahil

Díky krásnému složení můžete tento hutný kondicionér použít tadáá... jako kondicionér,  ale také jako výživnou masku. Po pečlivém vetření do vlasů doporučuji zabalit do potravinové fólie a poté do nahřátého ručníku a nechat působit alespoň 20 minut. Po vymytí jsou vlasy lesklé a konečky zacelené, vlasová pokožka nesvědí a po uschnutí jsou vlasy plné života.

Když to shrnu, pod víčkem této jediné lahvičky najdeme kvalitní kondicionér, výživnou masku i nevysušující “šampon” pro suché, vlnící se i poničené vlasy.