Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Budu všechno, co si budeš přát - kokosák

Budu všechno, co si budeš přát - kokosák Kokosový olej je snad tím nejuniverzálnějším produktem v kosmetickém světě a navíc se vám neztratí ani v kuchyni.
Viktorie Kalinová
5,0 5
2

Kokosový olej zdroj: shutterstock.com

Čekáte marně na prince na bílém koni, který splní všechna vaše přání? Pokud vyloženě netrváte na princi a oželíte i koně, tak něco bílého, co naprosto spolehlivě naplní většinu vašich potřeb a ještě přidá něco navrch, by tady bylo… Kokosový olej je totiž bez nadsázky ten nejuniverzálnější produkt, jaký jste kdy viděli.

Kokosový olej se lisuje z kokosových ořechů, které všichni známe a většina má ráda. Většina má ráda i jejich chuť a vůni a v takovém případě je už to dostatečný argument pro to mít kokosák stále někde v dosahu. Nicméně i v případě, že vám zrovna nevoní, není od věci podívat se na něj trochu blíž, protože vám může být skutečně dokonalým společníkem.

Kokosový olej v kuchyni

Kokosák je v první řadě vynikající potravina. Ideální je samozřejmě k použití za studena. Tuhne přibližně při dvaceti stupních, takže ho stačí nechat trochu rozehřát nebo přidat do ještě teplého jídla. Skvěle ochutí jakoukoliv kaši, palačinky nebo třeba i toust. Opravdovým energetickým nápojem se pak stane vaše káva, pokud do ní místo mléka přidáte lžičku kokosového oleje. Zkuste to, nebudete litovat.

Kokosový olej je ale možné využít i při vaření. Přepaluje se méně než jiné rostlinné oleje a pokud zvolíte rafinovaný olej bez vůně, tak se ani nemusíte bát, že váš pokrm natáhne typickou kokosovou vůni. Nicméně u něčeho to je naopak žádoucí - v případě, že připravujete sladká jídla, pečete nebo smažíte nějaká jídla orientální kuchyně, může být velmi zajímavým doplněním chutí.

Kokosový olej v koupelně

Tady se dostáváme do sektoru, kde kokosák v podstatě nemá limity. Použít ho lze v podstatě na cokoliv, posuďte sami.

  • Tělové mléko - při použití hned po sprše nebo koupeli na ještě vlhkou pokožku uzamkne v kůži vlhkost a pokožku hluboce regeneruje.
  • Odličovací balzám - není líčidla (a ani v oblasti konvenční kosmetiky), které by dokázalo kokosáku odolat. Lze jej použít jako klasický odličovací balzám - to jest nanést na suchou pleť, vmasírovat a pak stáhnout teplou žínkou - nebo navlhčeným tamponem místo pleťového mléka nebo očního odličovače.
  • Olej na holení - kokosák nejen skvěle nahradí všechny holící pěny a gely, ale navíc v průběhu holení pokožku zklidňuje, hydratuje a desinfikuje, takže minimalizuje její podráždění.
  • Po holení či depilaci - pokud přece jen je pokožka podrážděná nebo po depilaci vypadáte jako oškubané kuře, kokosový olej pomůže podráždění zklidnit, pokožku mírně zchladí a zmírní zčervenání. Zároveň působí antibakteriálně, takže rychle vyhojí případná poranění.
  • Deodorant - kombinací kokosového oleje, jedlé sody a esenciálních olejů docílíme naprosto efektivního a personalizovaného deodorantu, který nejen funguje, ale navíc našemu tělu i prospívá.
  • Zubní pasta - vyděsilo vás, co všechno nepěkného mohou obsahovat zubní pasty z drogerie? Vyrobte si vlastní! I samotný kokosový olej je totiž pro péči o ústní dutinu vynikající - ničí bakterie způsobující zubní kaz, regeneruje zánětlivé dásně a působí preventivně proti paradontóze.
  • Lubrikant - voní, chutná, působí antibakteriálně a antimykoticky. Funguje jako prevence i léčba kvasinkových infekcí. Potřebujete ještě něco navíc? Jenom není kompatibilní s kondomy.
  • Vlasy - další z kategorie “cokoliv chcete”. Podporuje růst vlasů, regeneruje vlasovou pokožku, pomáhá odstranit lupy, zpomaluje šedivění vlasů. Použít ho můžete jako vlasový zábal nebo třeba jako sérum na konečky. Protože kokosák je prostě na všechno.
Související produkt
Kokosový olej, bio 250 ml
Saloos / 236 Kč
Biokokosák do kuchyně, na tělo, vlasy, dokonce na zuby. Hodí se prostě vždy a všude.
Detail produktu