Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lichořeřišnice větší – pomocnice v boji proti zánětům

Lichořeřišnice větší – pomocnice v boji proti zánětům Proti zánětům močových cest ale i angíně a chřipce pomůže lichořeřišnice.
Ina Havránková
4,6 5
12

zdroj:

Období zimy je časem, kdy mnoho lidí (zejména žen) trápí záněty močových cest a močového měchýře a dále nejrůznější virózy, angíny, chřipka… A právě na všechny tyto neduhy nám může pomoci nenápadná bylinka jménem lichořeřišnice. Lichořeřišnice je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, do Evropy se dostala až po kolumbovských výpravách a nejvíce se zde rozšířila v 17. století. Jde o jednoletou bylinu, ale některé její odrůdy jsou vytrvalé. Kvete od června do prvních mrazíků a hojně se využívá jako ozdoba balkónů, zahrad, skleníků a parků. Kromě toho je ale také léčivou bylinou s blahodárnými účinky na lidské zdraví.

Přejít na sekci článku:

Přírodní antibiotikum

zdroj:

Léčivé účinky lichořeřišnice jsou pozoruhodné, jedná se v podstatě o přírodní antibiotikum, které nás často dokonce může ušetřit od používání syntetických léčiv. Pro léčivé účinky se pěstuje a používá odrůda zvaná lichořeřišnice větší a v některých případech dokonce dokáže zničit i zlatého stafylokoka.

Lichořeřišnice má unikátní vlastnost: má silné léčivé účinky, ale je zároveň velice ohleduplná k tělu. Neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic tak, jako to dělají syntetická antibiotika. Nestane se vám tak, že vám po dokončení lichořeřišnicové kúry začne být špatně od žaludku, nebo budete trpět gynekologickými či střevními potížemi, jako se to velice často děje po dobrání chemických antibiotik. Ta v těle zničí zkrátka vše, co jim přijde do cesty - jak bakterie špatné, tak i ty hodné a tělu prospěšné.

Související produkt
Lichořeřišnicová tinktura 50 ml
Nobilis Tilia / 198 Kč
Lichořeřišnicová tinktura se snadno používá a je vhodná pro celou rodinu. Kromě velkého podílu glykosidů v ní najdete také vitamin C, železo, fosfor či draslík.
Detail produktu