Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lichořeřišnice větší – pomocnice v boji proti zánětům

Lichořeřišnice větší – pomocnice v boji proti zánětům Proti zánětům močových cest ale i angíně a chřipce pomůže lichořeřišnice.
Ina Havránková
4,6 5
12

Přejít na sekci článku:

Lichořeřišnicová tinktura

Lichořeřišnicová tinktura zdroj: shutterstock.com

Lichořeřišnicová tinktura začíná působit přibližně po dvou hodinách od požití, maximální účinek má po devíti hodinách a zhruba po šestnácti hodinách její účinek mizí. Proto je potřeba dodržovat pravidelné rozestupy mezi dávkami a užívat tinkturu pravidelně. Lichořeřišnice při dlouhobdobém užívání do dvou měsíců likviduje v těle většinu stafylokoků, streptokoků, E. coli, salmonel a dalších bakterií, a to zejména v močových cestách. Aktivně ovlivňuje akutní a chronické záněty urogenitálního systému a velmi se osvědčila i při zánětech prostaty.

Tinktura lichořeřišnice vhodně doplňuje užívání syntetických antibiotik, významně je podpoří a zkrátí dobu léčby. Lichořeřišnice je vhodná při zánětech močových cest, ledvin a zánětech dýchacích cest. Její včasné nasazení může zlikvidovat infekci již v jejím začátku. Je výborná i jako prevence a skvělá při doléčení již proběhlých zánětů s hrozbou recidivy. Tinkturu z lichořeřišnice oceníte zejména při angíně, chřipce, zánětech močového měchýře, zánětech sliznice úst, zánětech v krku, zánětech vedlejších dutin, ale i při tvorbě lupů. Spolehlivě funguje nejen u lidí, ale i u zvířat.

Listy lichořeřišnice je možné usušit pro pozdější použití a připravovat z nich nálev, který při potížích užíváme jako čaj. Lichořeřišnici dnes ale běžně seženeme ve formě tablet či tinktury a dokonce existují i přípravky pro přírodní léčbu našich zvířecích mazlíčků s lichořeřišnicí.

Související produkt
Lichořeřišnicová tinktura 50 ml
Nobilis Tilia / 183 Kč
Lichořeřišnicová tinktura se snadno používá a je vhodná pro celou rodinu. Kromě velkého podílu glykosidů v ní najdete také vitamin C, železo, fosfor či draslík.
Detail produktu