Přejít na sekci článku:
Lichořeřišnicová tinktura
Lichořeřišnicová tinktura začíná působit přibližně po dvou hodinách od požití, maximální účinek má po devíti hodinách a zhruba po šestnácti hodinách její účinek mizí. Proto je potřeba dodržovat pravidelné rozestupy mezi dávkami a užívat tinkturu pravidelně. Lichořeřišnice při dlouhobdobém užívání do dvou měsíců likviduje v těle většinu stafylokoků, streptokoků, E. coli, salmonel a dalších bakterií, a to zejména v močových cestách. Aktivně ovlivňuje akutní a chronické záněty urogenitálního systému a velmi se osvědčila i při zánětech prostaty.
Tinktura lichořeřišnice vhodně doplňuje užívání syntetických antibiotik, významně je podpoří a zkrátí dobu léčby. Lichořeřišnice je vhodná při zánětech močových cest, ledvin a zánětech dýchacích cest. Její včasné nasazení může zlikvidovat infekci již v jejím začátku. Je výborná i jako prevence a skvělá při doléčení již proběhlých zánětů s hrozbou recidivy. Tinkturu z lichořeřišnice oceníte zejména při angíně, chřipce, zánětech močového měchýře, zánětech sliznice úst, zánětech v krku, zánětech vedlejších dutin, ale i při tvorbě lupů. Spolehlivě funguje nejen u lidí, ale i u zvířat.
Listy lichořeřišnice je možné usušit pro pozdější použití a připravovat z nich nálev, který při potížích užíváme jako čaj. Lichořeřišnici dnes ale běžně seženeme ve formě tablet či tinktury a dokonce existují i přípravky pro přírodní léčbu našich zvířecích mazlíčků s lichořeřišnicí.