Tichý zabiják stres

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Bylinné čaje

Bylinné čajezdroj: shutterstock.com

Co to je? Ale no tak :-)

Na co? Ačkoliv má v našich končinách bylinkářství velkou tradici, málokdo považuje čaje za plnohodnotný lék či doplněk zdravé výživy. Sice si uvaříme lipový čaj, když máme chřipku, ale tím to často končí. A přitom bylin a nejen našich je nespočet a čaj je jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak podpořit jak fyzické, tak psychické zdraví.

Pro koho? Prakticky pro všechny, ale opět je potřeba sledovat doporučení, protože byliny jsou plnohodnotné léčivo a tudíž některé nejsou vhodné pro těhotné, kojící nebo malé děti. Nicméně třeba pro děti je možné čaje ředit - uvařit dávku dle doporučení a tu následně ředit čistou vodou.

Jak a kolik? Je třeba si uvědomit, že přestože bylinky léčí velmi efektivně, tak aby fungovaly, jak mají, je potřeba jistá pravidelnost a čas. Nelze čekat, že jeden šálek denně vyřeší nějaké naše dlouhodobé problémy a že výsledek bude patrný okamžitě. Toho se můžeme nadít snad jen občas u některých ajurvédských směsí, které jsou ale na druhé straně pověstné svou často dost extravagantní chutí, takže tam je to na místě, protože víc by stejně nikdo nezvládl :-)

Vyzkoušejte - Tulsi, Rosa centifolia (Růže stolistá), Konopný čaj