Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tichý zabiják stres

Tichý zabiják stres Stres je často neodmyslitelnou součástí našeho životního stylu, ale může vést k vážným zdravotním problémům.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Bylinné čaje

Bylinné čaje zdroj: shutterstock.com

Co to je? Ale no tak :-)

Na co? Ačkoliv má v našich končinách bylinkářství velkou tradici, málokdo považuje čaje za plnohodnotný lék či doplněk zdravé výživy. Sice si uvaříme lipový čaj, když máme chřipku, ale tím to často končí. A přitom bylin a nejen našich je nespočet a čaj je jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak podpořit jak fyzické, tak psychické zdraví.

Pro koho? Prakticky pro všechny, ale opět je potřeba sledovat doporučení, protože byliny jsou plnohodnotné léčivo a tudíž některé nejsou vhodné pro těhotné, kojící nebo malé děti. Nicméně třeba pro děti je možné čaje ředit - uvařit dávku dle doporučení a tu následně ředit čistou vodou.

Jak a kolik? Je třeba si uvědomit, že přestože bylinky léčí velmi efektivně, tak aby fungovaly, jak mají, je potřeba jistá pravidelnost a čas. Nelze čekat, že jeden šálek denně vyřeší nějaké naše dlouhodobé problémy a že výsledek bude patrný okamžitě. Toho se můžeme nadít snad jen občas u některých ajurvédských směsí, které jsou ale na druhé straně pověstné svou často dost extravagantní chutí, takže tam je to na místě, protože víc by stejně nikdo nezvládl :-)

Vyzkoušejte - Tulsi, Rosa centifolia (Růže stolistá), Konopný čaj