Tichý zabiják stres

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Bylinné kapsle

Bylinné kapslezdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Co to je? Čaj bez vody :-) Bylinné kapsle se skládají skutečně jen z příslušných bylin v kapsli ze želatiny nebo rostlinné celulózy. Neobsahují žádné další přidané látky jak tomu bývá u běžných vitaminových doplňků, takže víte přesně, co jíte. V některých případech se nemusí jednat o kapsle, ale o lisované tablety jako třeba v případě zelených potravin a řas.

Na co? Tady opět najdeme široký výběr, ale pro případ stresu volíme buď příslušné směsi nebo pročišťující byliny s působením na ledviny, játra a slezinu. Speciální kategorií jsou pak houby jako reishi, cordyceps a další, které mají velmi široké spektrum účinků a dokáží pomoci vyřešit problém komplexně.

Pro koho? Ideální varianta pro chronické polykače pilulek, kdy je možné si postupně nahrazovat zásoby volně prodejných léků a vitaminových doplňků něčím užitečnějším, aniž bychom přišli o pohodlí a museli měnit zvyky. Vzhledem k tomu, že kapsle jsou často velké, případně je potřeba brát větší množství, jsou vhodné spíše pro dospělé, maximálně ještě dospívající děti.

Jak a kolik? Tady zcela individuálně dle návodu a doporučení výrobce, pokud vybíráme sami nebo dle doporučení terapeuta. Jedná se sice “jen” o byliny, ale efekt může být často daleko výraznější než u volně prodávaných léků, takže je skutečně na místě se držet doporučení, případně se poradit.

Vyzkoušejte - Reishi, Tulsi, Rhodiola, Brahmi