Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tichý zabiják stres

Tichý zabiják stres Stres je často neodmyslitelnou součástí našeho životního stylu, ale může vést k vážným zdravotním problémům.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Bylinné kapsle

Bylinné kapsle zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Co to je? Čaj bez vody :-) Bylinné kapsle se skládají skutečně jen z příslušných bylin v kapsli ze želatiny nebo rostlinné celulózy. Neobsahují žádné další přidané látky jak tomu bývá u běžných vitaminových doplňků, takže víte přesně, co jíte. V některých případech se nemusí jednat o kapsle, ale o lisované tablety jako třeba v případě zelených potravin a řas.

Na co? Tady opět najdeme široký výběr, ale pro případ stresu volíme buď příslušné směsi nebo pročišťující byliny s působením na ledviny, játra a slezinu. Speciální kategorií jsou pak houby jako reishi, cordyceps a další, které mají velmi široké spektrum účinků a dokáží pomoci vyřešit problém komplexně.

Pro koho? Ideální varianta pro chronické polykače pilulek, kdy je možné si postupně nahrazovat zásoby volně prodejných léků a vitaminových doplňků něčím užitečnějším, aniž bychom přišli o pohodlí a museli měnit zvyky. Vzhledem k tomu, že kapsle jsou často velké, případně je potřeba brát větší množství, jsou vhodné spíše pro dospělé, maximálně ještě dospívající děti.

Jak a kolik? Tady zcela individuálně dle návodu a doporučení výrobce, pokud vybíráme sami nebo dle doporučení terapeuta. Jedná se sice “jen” o byliny, ale efekt může být často daleko výraznější než u volně prodávaných léků, takže je skutečně na místě se držet doporučení, případně se poradit.

Vyzkoušejte - Reishi, Tulsi, Rhodiola, Brahmi