Tichý zabiják stres

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Oleje a šťávy

Oleje a šťávyzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Co to je? Oleje a šťávy jsou jedním z nejpřirozenějších způsobů jak využít léčivého potenciálu nějaké rostliny. Nesmíme ale zapomínat, že jde o tekutou formu, tedy zbavenou vlákniny, která je tělu též prospěšná, takže jde pouze o doplněk zdravé výživy, ale rozhodně jím nelze danou potravinu plně nahradit. Oleje musejí být lisované za studena či extrahované CO2, šťávy ideálně v bio kvalitě, jinak se žádoucí účinky také vůbec nemusí dostavit.

Na co? Pro celkovou podporu imunity, rezistence vůči stresu a infekcím a posílení organismu. Jedná se spíše o dlouhodobou záležitost, takže v případě potřeby akutního řešení jsou vhodné jako doplňková záležitost k některé z výše zmíněných možností.

Pro koho? Skutečně pro všechny, jedná se o velmi přirozenou formu doplňků stravy a většinu můžeme bez obav podávat i malým dětem, rostlinné oleje jsou pro ně dokonce velmi vhodné jako pravidelná součást jídelníčku.

Jak a kolik? Tady skoro platí, že co kdo snese. Většina olejů a šťáv neobsahuje nic, co by vám ve větším množství mohlo nějak uškodit, ovšem část z nich má mírně projímavé účinky, které se množstvím samozřejmě násobí. Obecně je ideální držet se doporučení výrobce v případě, že vám jde o mírné zlepšení kondice, v případě akutní potřeby je možné množství navyšovat.

Vyzkoušejte - Aloe vera, Březovou šťávu, Rakytníkový olej, Cedrový olej, Konopný olej

Jak se vám článek líbil?