Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tichý zabiják stres

Tichý zabiják stres Stres je často neodmyslitelnou součástí našeho životního stylu, ale může vést k vážným zdravotním problémům.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Aromaterapie

Aromaterapie zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Co to je? Využití pozitivních účinků přírodních silic a vonných látek nejen na psychiku, ale i na fyzický stav. Díky čichovým receptorům se informace dostávají prakticky rovnou do mozku, takže reakce je rychlá a často intenzivní.

Na co? Krátkodobě na odstranění nebo zmírnění nějakého nepříjemného psychického či fyzického stavu (nervozita, úzkost, nevolnost, bušení srdce…), dlouhodobě podpůrná terapie při řešení větších psychických či fyzických problémů.

Pro koho? Pro všechny s výjimkou malých dětí, těhotných a kojících žen, které by měly mezi éterickými oleji vybírat opatrně jen takové, které jsou pro daný stav nebo věk dětí určené. Některé oleje působí skutečně výrazně na fyzické úrovni, takže je na místě vybírat dobře, pokud máte třeba vysoký či naopak nízký krevní tlak.

Jak a kolik? Pokud si vybíráte olej sami a nikoli za pomoci terapeuta, tak ideální je udělat si užší výběr dle požadovaných účinků a mezi nimi pak vybrat takový, které je vám subjektivně nejpříjemnější. Každý éterický olej má jiné složení a ne každý je vhodný k použití na pokožku neředěný. Je možné ho nosit při sobě a inhalovat přímo z lahvičky (postačí několik hlubokých nádechů nosem), nanášet na pulzní body, přidávat do koupele nebo kosmetických produktů, použít do aromalamp nebo difuzérů. Více informací o jednotlivých olejích můžete najít zde.

Vyzkoušejte - Levandule, Rozmarýn, Pačuli, Geránium, Růže, Neroli