Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Chladivý masážní krém Cooling Cream Sportique

Recenze: Chladivý masážní krém Cooling Cream Sportique Cooling Cream Sportique uvolňuje namožené svaly, navíc díky obsaženým éterickým olejům působí protizánětlivě a výrazně mírní otoky.
Tým Sportique
5,0 5
1

Recenze: Chladivý masážní krém Cooling Cream Sportique zdroj: sportique.cz

Bolest ke sportu patří. Myslím tu, která nám říká, že tělo dostává pořádně zabrat. Někteří bolest přímo vyhledávají, mě stačilo ji přijmout. A také naučit se poznávat, kdy je bolest signálem dobře odvedené práce, a kdy mi tělo dává na srozuměnou, že potřebuje odpočinout. Proto hledám způsoby, jak mu ulevit. Nedávno jsem se totiž při několika intenzivních trénincích nepříjemně spálil. Ne, netrénuji polykání ohně, myslím tím, že jsem svoje svaly jednoduše přemohl. Věděl jsem, že to přejde, ale potřeboval jsem pomocníka. Vyzkoušel jsem Cooling Cream od firmy Sportique. Nebudu vás napínat: už u něj nejspíš zůstanu. Poskytuje mi totiž přesně to, co potřebuji - chladivé uvolnění a úlevu od bolesti.

Sportique je mi dlouhodobě sympatický užíváním přírodních surovin. Mám také poněkud citlivou pokožku, takže se rozhodně zaměřuji na nealergenní kosmetiku. Musím nicméně uznat, že ze začátku jsem byl mírně skeptický. Krémy jsem na tradičně bolavá místa zkoušel už v minulosti a většinou s nevelkým úspěchem. Aplikování éterických olejů je zase velmi nepraktické. Nevěřím na zázračné formule a ze své sportovní kariéry vím, že při kombinaci správné přípravy a správné regenerace se tělo nakonec patřičně dá dohromady. Ale někdy je toho na něj moc.

Mám po úrazu dlouhodobé problémy s kotníkem a nártem a po větší námaze se to ozve. Někdy se přidá i mírný otok, vcelku bolestivá záležitost. A jelikož další den většinou chci nebo potřebuji zase trénovat, s bolavou nohou to není zdaleka ideální. Po několika minutách, co jsem si vmasíroval chladivý krém od Sportique, jsem začal pociťovat úlevu. Chladivý pocit vydrží celkem dlouho. Musím dokonce konstatovat, že otok mírně splaskl, za což jsem krému opravdu vděčný. Cooling Cream navíc také působí protizánětlivě, což jen potvrzuje jeho komplexní účinnost. Mě samotného nejvíce přepadají záněty předloktí. Pokud vás trápí zánětlivá místa, určitě víte, o čem mluvím – ve svalu to pálí, místo je nepříjemné a horké na dotek. Několikanásobná aplikace Cooling Creamu a zánět byl zanedlouho pryč. Nemůžu samozřejmě stoprocentně tvrdit, že se tak stalo jen kvůli krému, ale radost mi to nikterak nekazí. Krém je chladivý tak akorát. Maséři na mě za ty roky vyzkoušeli již pěknou řadu chladivých masážních krémů, jejichž „chlazení“ je za hranicí příjemnosti – a jakýkoli následný kontakt s vodou je pak vysloveně zmrzlým peklem.

Recenze: Chladivý masážní krém Cooling Cream Sportique

Co se týče konzistence, Cooling Cream je velice lehký, téměř tekutý. S dávkováním jsem to nemusel přehánět, protože je opravdu účinný. Hlavně pokud nepotřebujete masírovat rozsáhlé plochy, stačí nanést malé množství, což přesně vyhovuje mým potřebám. Několik minut po vmasírování jsem pocítil přesně to, co jsem očekával: chladivou úlevu! S rozvinutím výrazné mentolové vůně se celé tělo hodilo do stavu relaxační pohody. Za tu jsou jistě zodpovědné éteráky – peprmintový, eukalyptový a borovicový. Tyhle výraznější a ostřejší vůně se však mísí i s těmi jemnějšími. Podle obalu čichové smysly zasáhne i tymián, šalvěj, pelargonie nebo citrusové plody. Vůně je tak zároveň i příjemně povzbuzující - přes celkovou únavu a vyčerpání vás přesvědčí, že se přeci jen ještě můžete pohybovat. Určitě to souvisí i s lepším prokrvením pokožky, které esenciální oleje umožňují. Při aplikaci pozor, ať krém nedostáváte do blízkosti očí, nebo si poslzíte.

Kdyby měl Cooling Cream ramena, musel bych ho po nich poplácat. Téměř okamžitě se vstřebal a já mohl zpátky do oblečení, na kterém nezanechal žádné skvrny. To mi dokonale vyhovuje. Popravdě jej nanáším i když nejsem zrovna přemožený. Jednoduše jsem si oblíbil ten chladivý pocit úlevy.

Pavel Juráš