Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Hřejivý masážní krém Sportique (Warming up Cream)

Recenze: Hřejivý masážní krém Sportique (Warming up Cream) zdroj: sportique.cz

S blížící se zimou přichází celkem zjevný problém - chlad. Osobně si rád vyrazím zasportovat ven i v sychravém počasí, ale to může být komplikace a minimálně pocitově jsou promrzlé nohy pořádně nepříjemné. Pokud si chcete zaběhat v listopadu, nesmíte samozřejmě zapomenout na pořádné rozehřátí a strečink, jinak si můžete ublížit, to za vás žádný krém ani olej neudělá. Jako bývalý závodní sportovec dávám přednost poctivé přípravě, ale zahřívací krém jsem už v minulosti zkoušel a měl jsem s ním dobré výsledky. Vím, že hlavně v zimě může být s prokrvením svalstva trochu problém a můžete se taky zranit.

A jelikož už nejsem tak trénovaný a odolný jako zamlada, rozhodl jsem, že dám šanci zahřívacímu krému od Sportique a to rovnou ve dvou fázích. A musím říct, že pocitově to funguje vážně dobře. Ne že bych se teď pasoval na favorita Olomouckého půlmaratonu, ale lýtka i stehna jsem měl uvolněnější a zároveň jsem cítil, že nohy jsou na výkon více nabuzené. Podle mého je vhodnější hřejivý krém do nohou vmasírovat - pro lepší prokrvení i celkový účinek, který trvá opravdu dlouho, a to až několik hodin.

Po pěti kilometrech byl efekt stále příjemně hřejivý a celkově mě nohy bolely o trochu méně. Je to určitě dáno tím, že krém umožňuje lepší prokrvení nohou. Dokonce bych řekl, že se efekt ještě zvýšil ve chvíli, kdy můj výběh nabral na obrátkách a začal jsem se pořádně potit.

Každý kdo chodí běhat asi ví, že klíčová fáze přichází po návratu domů. Když to přeženete s tempem nebo vzdáleností, budete mít pár dní problém dojít si do ledničky. I v tomto ohledu hřejivý krém Sportique uspěl - několik hodin po výběhu jsem samozřejmě cítil, že nohy dostaly pořádně zabrat. Můžu ale jednoznačně potvrdit, že jsem v nich cítil větší lehkost a pružnost, což je při dlouhém výběhu v chladnějším počasí absolutně k nezaplacení. Další věc, které jsem si všiml hned při aplikaci, je opravdu příjemná a přírodní vůně krému. Trochu kořeněná a orientální, ale to nevadí - pro chladné odpoledne ideální. Podle Sportique jsou za to zodpovědní capsicum, kajeput a kafr. Nevím přesně, co to je, ale vůně je to povzbudivá a nevtíravá zároveň.

Recenze: Hřejivý masážní krém Sportique (Warming up Cream)

Prvním kolem mého testu prošel zahřívací krém výborně. Proto jsem se rozhodl, že zavzpomínám na staré časy florbalové kariéry, kdy se hrály dva, tři zápasy denně a na pořádnou přípravu prostě nebyl čas ani energie. Zahřívací krémy a různé masti mezi spoluhráči frčely. Já jsem se rozhodl, že prověřím zahřívací krém od Sportique ještě při jiném typu výkonu a musím říct, že ani tady mě nezklamal.

Parketové sporty jsou pro nohy celkově pořádný zápřah. Musíte mít svaly pěkně pružné, abyste se mohli rychle rozběhnout a zastavit. I tady se krém osvědčil a jeho účinky jsem pocítil během několika prvních minut, kdy jsem celkově cítil hřejivý pocit na lýtkách a větší lehkost v nohou. Asi po hodině jsem nanesl znovu menší množství krému, hlavě na lýtka a efekt byl velmi povzbudivý. Tedy přesně to, co jsem potřeboval.

Už po výběhovém testu jsem věděl, že hřejivý krém bude na nohou cítit ještě několik hodin. Až půjdete do sprchy, nedoporučuji příliš horkou vodu. Pokud použijete větší množství krému, můžete mít pocit, že jste si namazali směs pálivých papriček, což každému nemusí být příjemné. I po několika hodinách jsem ale cítil, že regenerace bude příjemnější a možná i rychlejší. Hojení organismu si taky vyžaduje svůj čas a péči a ani v tomto ohledu Sportique nic nepodceňuje.

Musím také ocenit, že se krém velmi rychle vstřebává a pokud po výkonu spěcháte do kalhot, nemusíte se bát, že by vám zašpinil oblečení. Celkový dojem je tudíž jednoznačně pozitivní. Se zahřívacím krémem od Sportique jsem zavzpomínal na staré časy a jsem rád, že jsem to udělal. Odteď to bude můj věrný společník.

Pavel Juráš