Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Doplňte si zdraví

Doplňte si zdraví Podpořte svou imunitu doplňky stravy od bezkonkurenční značky Terranova Health.
Anna Nádvorníková
4,0 5
10

Doplňte si zdraví zdroj: unsplash.com

Na schopnosti bránit se proti antigenům, tedy virům či nádorovým buňkám, bychom měli pracovat neustále. Svou imunitu můžeme podporovat každý den, v podstatě od rána do večera. K tomu je totiž důležitá především prevence – tedy zdravý životní styl. Ale co dělat, pokud je naše imunita již narušená? Co pomáhá v akutních případech?

Narušená imunita znamená, že něco z celého komplexu možných faktorů nefunguje, je zpomalené nebo nemá vhodné prostředí k ozdravě organismu. Ať už jde o psychický stav, nebo naše fyzické tělo. Důležitý je vzduch, který dýcháme, kvalita jídla, kterou se sytíme a skrze které si dopřáváme živiny, dostatečný příjem tekutin a zdravý pohyb. Stačí, aby byla jedna věc v nerovnováze, a už se na téhle dysbalanci veze celé tělo.

Vitamin D a sluneční záření

Zimní období je časem zvýšené nemocnosti. Měli bychom o sebe pečovat o něco více než je tomu jindy. Dopřávat si více odpočinku, udržovat tělo v teple, dávkovat se stravou bohatou na vitaminy a na tu, která má protizánětlivé účinky. Ze seznamu vitaminů, které tělu přes zimu prokazatelně chybí, vévodí vitamin D. A co je jeho hlavním zdrojem? Sluneční záření. Pro ty, kteří tráví většinu času z dosahu slunečních paprsků, je jeho dávkování v podobě doplňků stravy naprosto zásadní. A co si budeme povídat, přes zimu nedostatkem vitaminu D trpíme všichni. Aspoň to říkají vědecké studie, podle kterých má nedostatek tohoto vitaminu až 70 % lidské populace. Míra potřeby se samozřejmě může lišit, pokud však trpíte některými příznaky jako nespavostí, pocitem smutku, svalovou slabostí a sníženou vytrvalostí, rozhodně vašemu tělo tento vitamin dopřejte extra.

Citrusový vitamin

Víte, jaký vitamin důležitý k podpoře imunity si tělo nedokáže vytvořit samo? Nápověda: často ho hledáme v citrusech, ve větším množství se však vyskytuje v šípku, černém bezu nebo rakytníku. No jistě, jedná se o vitamin C. Tento vitamin chrání srdce před nemocemi, urychluje hojení ran, snižuje cholesterol v krvi a urychluje léčbu virových a bakteriálních onemocnění. Samozřejmě celkově posiluje obranyschopnost těla, a ne že ne. Pokud jsme se už ale nějakým virem nakazili, k rychlejšímu uzdravení nám pomůže, když si ho doplníme v podobě kapslí. Vitamin C od Terranova Health je vhodný i pro vegany i celiaky. Neobsahují želatinu, lepek ani sóju. Rostlinné kapsle  obsahují vitamin C ve formě různých sloučenin, které zlepšují jeho vstřebatelnost do organismu a jsou doplněny o rakytník a bobule acai. A proč Vitamin C komplex? Je to prosté, pokud je v jedné kapsli více látek, které se navzájem podporují, ať již ve stravitelnosti nebo účinnosti, jedná se o synergii, která je pro tělo nejvýhodnější. A přesně tohle Terranova Health splňuje.

Věříte v antioxidanty?

Pokud jste v tomto směru bezvěrci, je asi nejvyšší čas smysl téhle víru prokouknout. Antioxidanty se vyskytují v našem těle a můžeme je přijímat ve stravě. Řadíme mezi ně některé vitaminy, minerální látky a enzymy. K těm nejvýznamnějším patří vitamin E, C, Beta karoten, selen a hormony jako testosteron, melatonin nebo lidský růstový hormon. A protože mohou nastat situace, kdy volné radiály poškodí obranu organismu a pustí se do našich zdravých buněk, je více než žádoucí si míru antioxidantů pohlídat. Chybu neuděláme, když si je jednou za čas doplníme ve speciální porci. Antioxidant kapsle od Terranova Health obsahují také zelený ječmen, který dodává tělu řadu vitaminů a minerálních látek. Mezi další andílky, co nám dohlédnou na zdraví našich buněk, patří bezesporu vitamin C, zinek, mangan, měď či selen. Antioxidant kapsle se nachází se ve formě sloučenin, které zajišťují jejich vyšší vstřebatelnost. Stačí jedna až dvě tobolky spolu s jídlem.

Zinek, selen, probiotika

Pro správné fungování imunitního systému jsou nezbytné minerály selen a zinek. Na jejich obsahu je také založena většina přípravků na posílení imunity. Kromě zinku ve formě bisglycinátu, která je pak organismem lépe vstřebatelná, najdete v kapslích Terranova Health také spirulinu a plody acai v bio kvalitě, plus dýňová semena.

Probiotika nám zajistí zdravá střeva, která jsou pro zdraví organismu veledůležitá. Pokud jsme tedy museli projít léčbu s použití antibiotik nebo trpíme na kvasinky, kvalitní probiotika jsou pro naši pohodu naprosto zásadní. A když jsme u značky Terranova Health, velmi sympatické na ni je to, že spoustu produktů nabízí také ve formě pro děti. Já nevím jak vy, ale já myslím, že letošní zimu to zvládnu bez nemoci.