Přejít na sekci článku:
Co říká o Sangre de Drago TČM
zdroj: Shutterstock
Z hlediska pojetí tradiční čínské medicíny Dračí krev harmonizuje meridián (energetickou dráhu) osrdečníku (obalu srdce) neboli perikardu, tlustého a tenkého střeva. Ovlivňuje též meridiány sleziny, slinivky a žaludku a tří ohnišť (horní, střední a spodní).
Meridián osrdečníku
Také oběhu či sexuality. Nerovnováha v průběhu dráhy perikardu se projevuje zejména zvýšeným bušením srdce, arytmií, bolestí v hrudi, závratěmi, nespavostí či suchem v krku a ústech. Mezi další fyzické symptomy patří zánět mandlí či bolest žaludku. Mezi duševní projevy energetické nerovnováhy v oblasti dráhy perikardu patří podrážděnost, neklid, přílišná upovídanost, noční můry apod.
Meridián tlustého střeva
Nerovnováha v oblasti dráhy tlustého střeva se projevuje rovněž ve fyzičnu i psychice. Jedná se o bolesti zubů, zubní kazy, bolesti v krku, sennou rýmu, krvácení z nosu, bronchiální astma, zácpu nebo naopak průjem, kopřivku. A nerovnováha v psychice je spojena s duševním neklidem, smutkem, nedostatkem vůle, zmateností či pláčem.
Meridián tenkého střeva
Pokud dojde k nerovnováze v meridiánu tenkého střeva, projevuje se to bolestmi v dutině ústní - zubů a horní čelisti, bolestí v krku, šíje a hlavy, závratěmi a hučením v uších, bolestmi v podbřišku a v oblasti bederní páteře, bolestmi svalů v průběhu dráhy, revmatickými onemocněními horních končetin, průjmy či zácpou. Z hlediska psychiky se jedná o neurastenii, podrážděnost, nespavost spojenou s pálením v ústech.