Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část Přírodní kosmetika obsahuje množství rostlinných výtažků a olejů, které pečují o pokožku obličeje i celého těla.
Martina Koubová
4,9 5
13

Hroznové víno zdroj: freeimages.com

Přírodní kosmetika je doslova nadupaná nejrůznějšími oleji, extrakty a másly. Tyto prospěšné látky sice můžeme najít také v konvenční kosmetice, tam se ale vyskytují v mnohem menším množství a také v nižší kvalitě, než je tomu u přírodní kosmetiky. Oleje, výtažky a další látky se pro certifikovanou přírodní kosmetiku získávají za přísných podmínek, aby si výsledný produkt zachoval co nejvíce účinných látek a měl tak na naši pokožku co nejlepší vliv.

V prvním díle o prospěšných látkách v přírodní kosmetice se blíže podíváme na rostlinné oleje a jejich využití nejen v pečující kosmetice.

Přejít na sekci článku:

Olivový olej

Olivový olej zdroj: freeimages.com

Kvalitní panenský olivový olej se získává lisováním za studena. Díky tomu si zachovává množství blahodárných látek a vitaminů, jako je vitamín A, D a E, ale také lecitin, draslík a množství antioxidantů. Olivový olej působí blahodárně na všechny typy pleti, obzvláště na suchou zralou pokožku. Pleť regeneruje, vyživuje a zjemňuje. Olej pečuje také o suché poškozené vlasy, zaceluje jejich strukturu, posiluje je a navrací zdravý lesk.

V kosmetice najdeme olivový olej pod názvem Olea Europea Oil. Je často používán ve výživných regeneračních produktech pro pokožku těla a obličeje, tak i vlasů. Olivový olej je hojně používán nejen proto, že je výživný a má pozitivní účinky na pleť, a také proto, že je jeho produkce levná.