Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část Přírodní kosmetika obsahuje množství rostlinných výtažků a olejů, které pečují o pokožku obličeje i celého těla.
Martina Koubová
4,9 5
13

Přejít na sekci článku:

Konopný olej

Konopný olej zdroj: freeimages.com

Konopný olej je díky složení bohatému na nenasycené mastné kyseliny prospěšný pro pokožku i tělo. Tyto kyseliny jsou pro náš organismus nesmírně důležité, neboť si jej neumíme vytvořit sami. Canabis Sativa Seed Oil má příjemnou oříškovou chuť, báječně se hodí do salátů, dresingů i jiných studených pokrmů, takže jej nemusíme užívat pouze ‘na lžičku’. Při pravidelném vnitřním užití posiluje konopný olej organismus, působí protizánětlivě a léčí nečistou problematickou pleť ‘zevnitř’. Také zlepšuje kvalitu vlasů i nehtů.

Olej je výborným pomocníkem v péči o všechny typy pleti. Pečuje o problematickou mastnou pleť, eliminuje výskyt nedokonalostí a pokožku regeneruje. Pro své protizánětlivé vlastnosti je velmi účinný v boji proti ekzémům, lupénce i jiným kožním onemocněním a také napomáhá hojení drobných poranění. Obsažené nenasycené mastné kyseliny pokožku posilují a činí jí odolnější vůči nepříznivým vnějším vlivům. Stejně tak blahodárné účinky má olej i na suché poškozené vlasy, regeneruje je, zaceluje roztřepené konečky a navrací jim zdravý lesk.