Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 1. část

4.9 5
13

Přejít na sekci článku:

Arganový olej

Rostlinné oleje zdroj: biooo.cz

Arganový olej je ceněný nejen pro své blahodárné účinky, ale také pro svůj vzácný původ. Argánie trnitá, ze které se plody sklízí, se totiž pěstuje pouze v jedné oblasti na jihozápadě Maroka. Navíc, na výrobu 1 litru oleje padne 30 kilo plodů arganie. Díky výborným účinkům na pleť a svému vzácnému původu je arganový olej nazýván marockým zlatem.

Argania Spinosa Oil pečuje o pleť i vlasy za pomoci nenasycených mastných kyselin a vitaminů A, D a E. Pro zralou náročnou pleť je olej hotovým pokladem, posiluje ji, zjemňuje a uzamyká v ní tolik potřebnou hydrataci. Arganový olej je vhodný i pro péči o citlivou ekzematickou pokožku, léčí ji a napomáhá předcházet návratu onemocnění. Vlasový zábal s arganovým olejem aktivně regeneruje suché roztřepené vlasy, zaceluje konečky a dodává vlasům zdravý lesk i pružnost. Olej působí blahodárně i při vnitřním užití. Pravidelná konzumace upravuje krevní tlak a pomáhá bojovat proti vleklým zánětům.

Produkty s arganovým olejem
Arganový olej, bio 20 ml
Nobilis Tilia / 162 Kč
Za studena lisovaný bio arganový olej dodává především náročné zralé pokožce potřebnou výživu a chrání ji před známkami stárnutí. Vhodný pro péči o všechny typy pleti i vlasů.
Detail produktu