Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Deset největších mýtů o kosmetice

Deset největších mýtů o kosmetice Kolem kosmetiky existuje spousta mýtů a polopravd, na které je dobré se podívat blíže.
Renata Ježková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

(10) Všechny přírodní ingredience jsou stejně kvalitní

10. Všechny přírodní ingredience jsou stejně kvalitní zdroj: shutterstock.com

Pořád je ještě mnoho lidí, kteří mají pocit, jako by jednotlivé přírodní ingredience pocházely z jednoho zdroje a obchodníci je jen různě cenili. Je dobré umět číst složení, ale ještě lepší vědět, že tím to rozhodně nekončí. Zrovna tak jako olivový olej, který si kupujeme do kuchyně může být jak prémiové kvality z rodinného olivového háje bez jakékoliv chemie z prvního lisu za studena, tak z velkovýroby, kde se semele kde co a chemii v půdě nebo postřiky nikdo neřeší, tak je tomu i s kosmetickými ingrediencemi. Proto máme certifikace, které nám alespoň částečně ukáží na kvalitu ingrediencí, jestli jsou tedy alespoň bio nebo třeba i Demeter (více a lépe než Demeter už to snad skoro nejde :-) ). Ale pak je pochopitelný rozdíl v ceně, takže je třeba hledět na to, za jakým účelem si danou věc pořizujete. Chcete olej do aromalampy a záleží vám jen na vůni? Potřebujete čistě přírodní, nechcete přece dýchat nějaké svinstvo, ale víc nemusíte řešit. Pokud chcete, aby měl i nějaké účinky třeba na psychiku, už musíte být opatrnější a sáhnout po takovém, který je určený k aromaterapeutickým účelům. Pokud ho chcete aplikovat na pokožku, což znamená, že se vám dostane do těla v daleko větším množství než když si pouze provoníte pokoj, možná byste už chtěli sáhnout po bio kvalitě. Ale cena tomu samozřejmě bude odpovídat.

Související produkt
Happy Aging krém 50 ml
Martina Gebhardt / 749 Kč
Výživný krém pečuje o náročnou zralou pleť, posiluje ji a poskytne jí hloubkovou výživu i ochranu před škodlivými vnějšími vlivy.
Detail produktu