Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Příčiny padání vlasů

Příčiny padání vlasů Příčin padání vlasů je nepřeberné množství počínaje stresem až po vážné onemocnění.
Iva Lhotská
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Jaké byliny pomáhají při padání vlasů?

Jaké byliny pomáhají při padání vlasů? zdroj: pexels.com

Růst vlasů podporuje olej z lopuchu, který si snadno připravíte tak, že 100 gramů pokrájeného kořene lopuchu zalijete necelým půl litrem panenského olivového oleje a necháte týden odstát. Poté přeceďte a potírejte jím pokožku hlavy. Aby vám vlasy zbytečně nevypadávaly, můžete si připravit nálev z 50 g kopřivy, 50 g komonice a 25 g vratiče. Všechny usušené bylinky smíchejte a zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat a trochu vychladnout. Pak přeceďte a po umytí vlasů kvalitním přírodním, nejlépe bio šamponem a důkladném opláchnutí přelijte vlažným odvarem. Nejlepší bude, když si pokožku hlavy ještě pořádně promasírujete. Tuto směs bylin k opláchnutí vlasů byste však neměli používat více než 4x do měsíce.

Jestliže vám vlasy poněkud prořídly, zkuste si připravit směs ze 100 g usušeného kořene lopuchu a 100 g kopřivy. Smíchané bylinky skladujte v tmavé skleněné lahvi na suchém místě. Vždy lze použít 1 polévkovou lžíci, zalijte ji vodou a 5 minut povařte. Po umytí vlasů můžete opět oplachovat tímto vlažným odvarem. Tuto směs lze též používat max. 4x za měsíc.

K dalším léčivým rostlinám, které prokazatelně pomáhají proti padání vlasů, patří rozmarýn, levandule, cedrové dřevo a tymián. Dají se využít ve formě esenciálního oleje, kdy si nakapete pár kapek do základového oleje, rozetřete a důkladně vmasírujete do umytých vlasů. Dále se dají použít éterické oleje ze šalvěje, cypřiše, heřmánku, máty peprné apod. Pár kapek se smísí se základovým olejem, nejlépe jojobovým a použije k masáži hlavy. Pokožka se prokrví, a tím se může preventivně předcházet vypadávání vlasů. Další blahodárným přírodním prostředkem proti padání vlasů a lupům je henna. Oleje, které skvěle působí na suché a lámavé vlasy, jsou avokádový, arganový, olivový, mandlový, jojobový, kokosový, makadamiový, konopný či dýňový.