Příčiny padání vlasů

5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Jaké byliny pomáhají při padání vlasů?

Jaké byliny pomáhají při padání vlasů?zdroj: pexels.com

Růst vlasů podporuje olej z lopuchu, který si snadno připravíte tak, že 100 gramů pokrájeného kořene lopuchu zalijete necelým půl litrem panenského olivového oleje a necháte týden odstát. Poté přeceďte a potírejte jím pokožku hlavy. Aby vám vlasy zbytečně nevypadávaly, můžete si připravit nálev z 50 g kopřivy, 50 g komonice a 25 g vratiče. Všechny usušené bylinky smíchejte a zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat a trochu vychladnout. Pak přeceďte a po umytí vlasů kvalitním přírodním, nejlépe bio šamponem a důkladném opláchnutí přelijte vlažným odvarem. Nejlepší bude, když si pokožku hlavy ještě pořádně promasírujete. Tuto směs bylin k opláchnutí vlasů byste však neměli používat více než 4x do měsíce.

Jestliže vám vlasy poněkud prořídly, zkuste si připravit směs ze 100 g usušeného kořene lopuchu a 100 g kopřivy. Smíchané bylinky skladujte v tmavé skleněné lahvi na suchém místě. Vždy lze použít 1 polévkovou lžíci, zalijte ji vodou a 5 minut povařte. Po umytí vlasů můžete opět oplachovat tímto vlažným odvarem. Tuto směs lze též používat max. 4x za měsíc.

K dalším léčivým rostlinám, které prokazatelně pomáhají proti padání vlasů, patří rozmarýn, levandule, cedrové dřevo a tymián. Dají se využít ve formě esenciálního oleje, kdy si nakapete pár kapek do základového oleje, rozetřete a důkladně vmasírujete do umytých vlasů. Dále se dají použít éterické oleje ze šalvěje, cypřiše, heřmánku, máty peprné apod. Pár kapek se smísí se základovým olejem, nejlépe jojobovým a použije k masáži hlavy. Pokožka se prokrví, a tím se může preventivně předcházet vypadávání vlasů. Další blahodárným přírodním prostředkem proti padání vlasů a lupům je henna. Oleje, které skvěle působí na suché a lámavé vlasy, jsou avokádový, arganový, olivový, mandlový, jojobový, kokosový, makadamiový, konopný či dýňový.